Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Miss folklór 2015: O najkrajšej folkloristke rozhodnú diváci vo Východnej

august 25, 2015 - 14:31
Spojenie krásy, talentu a vzťahu ku slovenskej ľudovej kultúre to bude vystihovať súťaž o najzaujímavejšie dievča z radov folkloristiek. Občianske združenie Dobrá Východná spolu s prvou vicemiss Universe 2007 a bývalou lúčničiarkou Barborou Palovičovou organizujú po prvý krát celoslovenskú súťaž MISS FOLKLÓR 2015. Finále s jedenástimi súťažiacimi sa uskutoční v sobotu 29. augusta o 17:00 hod. priamo v amfiteátri vo Východnej.
Foto: 

Myšlienkou podujatia je prepojenie prirodzenej krásy dievčat so slovenským tradičným umením. Medzi finalistkami sú tanečníčky, speváčky ale i hudobníčky, ktoré sa venujú slovenskému folklóru. Je jedno, aký talent vie dievča predviesť, či je to ľudový spev, tanec, hra na hudobný nástroj, či zručnosť v ľudových výšivkách, či výrobe ľudových krojov. Dôležité bude spojenie jej krásy a talentu a prezentácia  v javiskovej podobe pred publikom, ktoré bude zároveň aj porotou, keďže víťazku si zvolia diváci priamo na mieste verejným hlasovaním.

Nebude to klasická súťaž krásy, organizátori pripravili program, ktorý bude oslavou radosti a krásy s prvkami súťaže miss. Počas programu sa budú prezentovať aj slovenskí módni návrhári, či remeselníci, ktorých tvorbu predvedú súťažiace v niekoľkých módnych prehliadkach, medzi ktorými nemôže chýbať krojovaná voľná disciplína. Takýmto spôsobom chcú organizátori prezentovať krásno tradičnej ľudovej tvorby, ktoré na Slovensku máme. Večer voľby najkrajšej folkloristky bude spojený s kultúrnym programom, počas ktorého bude divákov sprevádzať moderátor Marcel Forgáč, hudobníci Fallgrapp, Ján Svetlan Majerčík a tanečné skupiny Credance a Habadej.

Zdroj a foto: Barbora Palovičová

- - Inzercia - -