Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Podali podnet na generálnu prokuratúru v kauze Súmrak

august 13, 2022 - 13:23
V rámci akcie Súmrak obvinili policajti Roberta Fica a Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.
Foto: 

Predstavitelia opozičnej parlamentnej strany Smer-SD na čele s jej predsedom Robertom Ficom podali podnet na generálnu prokuratúru v kauze Súmrak. „Podali sme návrh generálnemu prokurátorovi podľa paragrafu 363, aby generálny prokurátor zrušil právoplatné rozhodnutia. Ide o vyšetrovania v prípade Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Tibora Gašpara a Norberta Bödöra v kauze Súmrak a čakáme na správoplatnenie uznesenia v prípade advokáta Mareka Paru," uviedol na tlačovej besede Robert Fico.

V rámci akcie Súmrak obvinili policajti v apríli bývalého predsedu vlády Roberta Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva. Celý prípad Súmrak je podľa Fica od samotného začiatku sprevádzaný zneužívaním trestného práva na likvidáciu opozície. „Vymyslený skutok, tradiční udavači, nadkvalifikácia skutkovej podstaty trestného činu s cieľom založiť právomoc špeciálnej prokuratúry. Prekvapuje ma, s akou naivitou plníte pokyny v politickom procese Súmrak proti predstaviteľom opozície," uviedol Fico v otvorenom liste dozorovému prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Matúšovi Harkabusovi.

- - Inzercia - -