Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vaše septembrové ja sa vám poďakuje, ak urobíte týchto 5 vecí

august 13, 2022 - 14:00
"Ruku na srdce. Trávite celé mesiace júl a august navštevovaním luxusných kúpalísk a popíjaním koktailov? Vlastne, nechajte ma hádať. Nie, však," pýta sa Dominika Fasolo.
Foto: 
archív DF

Leto (bohužiaľ) nie je len o dovolenkách, fotení, neskorých večeroch, večeriach pod holým nebom a hotelových izbách. Realita je taká, že v lete či bez leta väčšina ľudí musí pracovať. A to môže byť ťažké z niekoľkých dôvodov. Poďme sa teda s koučkou Dominikou Fasolo pozrieť na týchto 5 jednoduchých vecí, ako zvýšiť produktivitu aj počas leta. PS: vaše septembrové ja sa vám poďakuje.

č.1: VÄČŠÍ OBRAZ. S kolegami a klientmi na dovolenke mnohé podnikania prirodzene spomaľujú. To vedie k zníženiu pracovnej záťaže. Ak je to váš prípad, potom namiesto bezmyšlienkového prezerania pracovných hodín využite tento čas rozumne. Prepnite zo svojho štandardného reaktívneho režimu (tj skákanie na ďalšie úlohy) na proaktívny. Pre rôzne roly to môže znamenať rôzne veci: od zamerania sa na dlhodobejšie projekty, vytvorenie novej vízie pre váš tím alebo rolu a prípravu materiálu na september, keď sa cirkus začne, až po jednoduché veci, ako je dávanie vašich e-mailov, priečinkov, súborov atď. dokumentov do poriadku.

Č.2: PREJEDNAŤ SI ZOZNAM ÚLOH NA SEPTEMBER. Zatiaľ čo robíte krok späť a dávate si veci do poriadku, nezabudnite venovať osobitnú pozornosť svojmu zoznamu úloh. Využite výpadok (ak ho máte). Vyčistite si zoznam úloh a usporiadajte si ho. Nielenže okamžite získate krištáľovo jasnú predstavu o tom, aký je váš ďalší najlepší krok. V septembri získate laserové zameranie na veci, ktoré skutočne hýbu ihlou.

Č. 3: ČERSTVÝ VZDUCH. Aké ťažké je snažiť sa sústrediť zatvorený v miestnosti, keď je vonku slnečno a zdá sa, že všetci okolo vás žijú svoj najlepší život? Osviežte svoju štandardnú rutinu. Vyjdite von. Ak je to možné, skúste pracovať mimo kancelárie (alebo postele) na krásnom letnom mieste. Ak nie, vezmite si obed v parku alebo sa choďte počas prestávok prejsť.

Č. 4: STANOVTE HRANICE. Leto je na regeneráciu, relax a omladenie. Ale to môže byť náročné, ak v podstate pracujete pre zvyšok tímu, ktorý je mimo kancelárie. Využite túto príležitosť a naučte sa povedať nie, keď sú veci nezvládnuteľné. Pomôcť tímu je jedna vec, ničiť si duševné zdravie druhá. Aby ste zostali naozaj nad svojimi vecami (bez ohľadu na ročné obdobia), musíte si stanoviť hranice.

Č. 5: PLÁNOVAŤ ODDYCH. Možno ste už vyčerpali svoju ročnú dovolenku alebo kreditnú kartu. Skúste si však naplánovať nejaké kvalitné letné voľno. Dokonca aj malý pobyt a vylepšenia vašich štandardných rutín môžu stačiť. Vďaka tomu budete mať väčšiu motiváciu dokončiť svoju prácu, pretože sa budete tešiť na víkendové aktivity. A, samozrejme, potom budete viac nabití energiou. Win-win.

- - Inzercia - -