Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slečna Marplová v akcii: Detektívka Puknuté zrkadlo

júl 09, 2022 - 07:00
Podľa mňa bola dosť otravná. Pre všetko sa vedela úprimne nadchnúť, rada zveličovala a tak trochu bola aj rojko. Ale preto ešte nechcel nikto nikoho zavraždiť...
Foto: 
IKAR

Puknuté zrkadlo je klasická detektívka - vo všetkých smeroch a v tom najlepšom slova zmysle. Výborná zápletka, prepracovaný príbeh, v ktorom postupne podozrievate každého a nikoho , aby ste na konci zostali prekvapení dokonale logickým rozuzlením. 

Malebná dedinka Mary St. Mead je oázou pokoja. Tak ju vníma aj jedna z najstarších obyvateliek slečna Marplová, a preto sa tu rozhodne usadiť i známa herečka Marina Greggová, ktorá by v pôvabnom Gossingtonskom sídle chcela zabudnúť na osobnú traumu. 

Nie je to však ľahké, keďže tu postupne zavraždia troch ľudí. Je to iba omyl vraha, ktorý chcel pripraviť o život krásnu úspešnú herečku, čo menila manželov ako na bežiacom páse? Alebo sa kľúč skrýva v minulosti obetí, nemenej temnej, ako je Marinina? 

Slečna Marplová rozpletá klbko citov, vášní a ľudských vzťahov rovnako šikovne, ako pletie svetre na posiedkach so známymi, kde vytiahne z ľudí aj to, čo vonkoncom nechceli povedať. Navyše miestna polícia ani Scotland Yard si nevedia dať rady a tak sa slečna Marplová môže ukázať v celej svojej kráse...či presnejšie v tom najlepšom svetle, keďže jej pozoruhodné postrehy sa málokedy mýlia. 

Puknuté zrkadlo je posledná kniha, ktorá je situovaná do bydliska Jane Marplovej. 
A rovnako ako pri Vražde v Orient-exprese, aj tu vychádza istý aspekt príbehu zo skutočnej tragickej udalosti. O čo ide? Určite prídete na to počas čítania – nedá sa povedať viac, pretože by sa tým prezradila základná línia celého príbehu a zápletky. 

Túto knihu venovala Agatha Christie herečke Margaret Rutherford, ktorá v štyroch filmoch v 60.rokoch stvárnila slečnu Marplovú. 

- - Inzercia - -