Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Aneta Parišková: Moje šťastie? Milovaná rodina a milovaná práca

jún 13, 2022 - 21:33
„K práci v televíznom spravodajstve ma doslova priviedli moji rodičia. Keď mamka našla inzerát, že sa koná konkurz do novej, vtedy ešte nevysielajúcej TV Markíza, donútila ma, aby som sa prihlásila...“ spomíname s úsmevom na začiatok úspešnej kariéry dnes uznávanej, ale aj vyťaženej moderátorky Anety Pariškovej, ktorá v súčasnosti moderuje Noviny TV JOJ a venuje sa mnohým charitatívnym projektom.
Foto: 
Ivana Orešková

Aneta Parišková vyštudovala slovenský a anglický jazyk na Pedagogickej fakulte UPJŠ v Prešove. Keď ju začiatkom roka 1996 na konkurze vybrali ako moderátorku spravodajstva TV Markíza, do televízneho spravodajstva sa zamilovala a stala sa z toho láska na celý život.      

Deti jej robia radosť

Aj keď je Aneta Parišková po dvadsiatich piatich rokoch skúsená profesionálka, stále sú správy, ktoré s ňou zamávajú. „Vždy ma psychicky rozhodia informácie o tom, že niekto ubližuje deťom. Utrpenie detí ma nesmierne bolí,“ vraví moderátorka a mama troch synov, Danka, Gabriela a Nathanka, o ktorých hovorí, že sú jej veľkým šťastím a Božím požehnaním. „Dlho som žila v strachu, že nikdy nebudem mať deti. Nakoniec som porodila troch krásnych zdravých princov a  každý deň ďakujem Bohu, že mi ich doprial,“ hovorí Aneta. Radosť má aj z toho, že po dvoch nešťastných manželstvách sa na ňu usmialo šťastie a konečne má manžela, ktorého považuje za veľkú životnú oporu. „Môjho Mirka považujem za zázrak. A ako bonus som prišla k dvom úžasným dcéram z manželovho  predchádzajúceho vzťahu,“ vraví o rodine, ktorú dáva pred všetky svoje profesionálne úspechy. 

Úspechy, aj šok

Aneta Parišková bola pri budovaní spravodajstva TV Markíza od začiatku a keď po desiatich rokoch Markízu opúšťala, odchádzala  z najsledovanejšej televízie s oceneniami od divákov. „Už pätnásť  rokov som však v TV JOJ.  V jojkárskom spravodajstve som okrem moderovania v štúdiu robila aj redaktorskú prácu v teréne a naučila som sa spracúvať rôzne témy do vysielania.“ Aneta sa vždy angažovala aj mimo televíznych kamier, spolupracuje so Slovenským Červeným krížom, s organizáciou na pomoc s rakovinou, počas ostatných troch rokov je aj členkou poroty súťaže mladých filmových a televíznych tvorcov Zlatá klapka. „Spoluorganizovala a moderovala som aj  slovensko-české podujatie pre záchranárov Zlatý záchranársky kríž, čo som tiež robila s veľkým nadšením a radosťou...“ spomenie Aneta a my sme z redakcie boli  pri tom, keď zviditeľňovala ľudí, ktorí zachránili iných s nasadením vlastného života. Vtedy netušila, ako ťažko bude bojovať o svoj vlastný. 

„Začiatok koronakrízy bol pre mňa strašný. V televízii som síce ,iba‘ musela moderovať v rúšku,  ale najviac ma  trápilo, že som musela povinne zatvoriť ťažko vybudovanú škôlku. Bol to pre mňa obrovský stres!“ Detské centrum Preliezka je Anetina srdcová záležitosť,  úspešnú súkromnú škôlku a jasle  riadi už deväť rokov, no práve počas pandémie, mesiac po nútenom zatvorení škôlky, jej diagnostikovali rakovinu. „Obdobie pandémie som tak nakoniec strávila bojom o holý život,“ vracia sa do smutného obdobia.  „Považujem za  životné šťastie, že okrem manžela mám úžasných rodičov a môjho brata Adama. Aj v najťažších životných situáciách som sa vždy mohla spoľahnúť na ich lás­kavú pomoc.“

Milovaná práca koníčkom

V náročných chvíľach Anete pomáhali aj priatelia a veľa fanúšikov, ktorí jej posielali pozdravy. „Veľmi si vážim podporu príjemných, láskavých a prajných ľudí,“ hovorí Aneta a keď sa spýtam, či jej niečo aj milovaná práca vzala, odpovie: „Vzala? Jedine súkromie, ktoré mi aj trochu skomplikovala. Ale to je nič oproti tomu, čo všetko mi dala. Vďaka mojej práci som spoznala veľa zaujímavých ľudí, získala som vedomosti a zručnosti v rôznych oblastiach, naučila som sa odolávať stresu a uvedomila som si tiež, aká dôležitá je pokora. Nájdi si prácu, ktorú miluješ a už nikdy nebudeš musieť pracovať, hovorí sa a ja som vďačná, že mám to šťastie.“ 

SR TV 02 MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA 45s

Ďakujeme všetkým partnerom za pomoc pri organizovaní ankety:

- - Inzercia - -