Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Katarína Martinková: Srdečný ľudský tajfún

jún 11, 2022 - 11:00
Moderátorka RTVS Katarína Martinková vyštudovala klinickú logopédiu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a svoje dokonalé artikulačné schopnosti využíva ako moderátorka Nočnej pyramídy alebo hosť sobotného dobrého rána rádia Slovensko.
Foto: 
Ivana Orešková

„Za to, že som moderátorka, môže náhoda. Sestra je herečka, študovala v Prahe a keď sa vrátila na Slovensko, hľadala si prácu. Legendárna hlásateľka Slovenského rozhlasu Mária Mačáková jej ponúkla, že ju zaučí do práce hlásateľky. Ona nechcela. Ja áno,“ spomína dnes známa moderátorka, ktorá v Slovenskom rozhlase pracovala najskôr externe a neskôr odišla do Rádia Twist, kde prešla všetkými mikrofónovými povolaniami ­­– od správ až po moderovanie relácií. Vyskúšala si aj prácu v reklamnej brandži, mala vlastnú agentúru KM a v súčasnosti ju môžeme počuť na Rádiu Slovensko. „Na svojej práci mám rada, že stále spoznávam nových ľudí, pokúšam sa ich otvoriť pre svet a ukázať to najkrajšie a najhodnotnejšie z nich.“ 

Práca jej vzala spánok

Katarína Martinková o sebe hovorí málo. Ostáva však za ňou množstvo zaujímavých rozhovorov, ktoré ukazujú osobnosti z ich profesionálnej, aj súkromnej stránky. O nej jej sestra, herečka Zuzana Znášiková Martinková, ktorá žila v Kanade, hovorí, že si na Katke váži zmysel pre spravodlivosť, empatiu, chuť pomáhať slabším. „Vážim si, že moja sestra je veľmi priateľská,“ prezrádza o sestre – Blížencovi, ktorý sa vraj dokáže zmeniť náladu z minúty na minútu. „Je spoločenská, extrovertná, ale aj výbušná. To máme spoločné...“ smeje sa. „Je to taký strašne srdečný ľudský tajfún,“ vraví Zuzana o Kataríne.  

Fakt, že sa Katarína Martinková vie dokonale empaticky naladiť na svojho hosťa, je pre poslucháčov neoceniteľný. Množstvo informácií, s ktorými moderátorka musí pracovať a aj ich spracovať, neskoré nočné vysielanie, energia, ktorú musí vydať, so sebou prinášajú aj jedno negatívum: „Poruchy spánku. Pretože robím v noci, mám problém po vysielaní zaspať. Je to aj tým, že mám ešte zvýšený adrenalín v krvi...“ hovorí  Katarína, ktorá si náročnú prácu kompenzuje  v prírode. 

Podpora fanúšikov

„Milujem dlhé prechádzky v lese a ľahkú turistiku...Vo voľnom čase rada spoznávam Slovensko, za ostatné roky som veľa pochodila. Je to tu krásne a často aj veľmi vzácne, máme nádherné pamiatky a prírodu...,“ vraví dáma, ktorá má nezameniteľný hlas. „A veľmi rada som na svojej chalupe, kde sa oddávam fyzickej činnosti. Kosím, rúbem drevo, starám sa o kvety... Rada som s priateľmi, veľmi rada im kuchtím a vypekám. Mojou najväčšou výhrou v živote je moja milovaná rodina a moji drahí priatelia, ktorí pri mne stoja v každej životnej situácii.“ Za najväčší profesionálny úspech považuje svojich poslucháčov. „Veľmi sa teším, že mám fanúšikov, ktorí si vždy radi vypočujú moju reláciu. Cítim ich podporu a lásku,“ hovorí a týmto akoby potvrdzovala slová svojej sestry, ktorá vyzdvihuje jej pracovitosť, ale aj skromnosť.“ 

SR TV 02 MÉDIÁ A KOMUNIKÁCIA 45s


Ďakujeme všetkým partnerom za pomoc pri organizovaní ankety:

- - Inzercia - -