Dnes je streda, 10.august 2022, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ženské veci v službách zdravia- fáza ovulácie

máj 26, 2022 - 16:00
Tak dámy, a máme tu našu obľúbenú fázu, kráľovnú cyklu, teda obdobie ovulácie. Potrebujete sa cítiť sexy a plná energie? Práve teraz môžete ovládnuť svet.
Foto: 
Simon Carr

Fáza ovulácie (14. - 17. deň)

Čo sa deje vo vašom tele: ovulačná fáza nastáva približne v strede cyklu. Hormóny estrogén a testosterón dosahujú vrchol. Jedna folikula praskne a uvoľní dozreté vajíčko, ktoré je pripravené na oplodnenie a putuje smerom k maternici.  V tejto fáze sme najviac plodné  - ide o cca. 5 dňové plodné okno. Ovulácia sa vyznačuje zvýšenou produkciou výtoku, ktorý pripomína surový vaječný bielok. Vaša energia: ohnivá, ženská, sebavedomá, spoločenská, odvážna

Zameranie na životný štýl: v tejto fáze sú v popredí vaše komunikačné zručnosti. Vďaka schopnosti lepšie sa vyjadrovať a formulovať myšlienky je ovulácia super čas na dôležité rozhovory. Na toto obdobie si skúste naplánovať čokoľvek, kde chcete zažiariť. A ak ste pracovali na nejakom projekte, teraz je právny čas na jeho spustenie.

Zameranie na jedlo: váš metabolizmus je stále na pomalší a máte kopec prirodzenej energie, takže uprednostnite stravu, ktorá príliš nezaťaží organizmus a trávenie. Keďže estrogén vrcholí, je veľmi dôležité, aby vaše telo použitý a nadbytočný estrogén spracovalo a vylúčilo. A na to je potrebné podporiť pečeň a črevá. Zamerajte sa na čerstvú zeleninu ako špenát, rukola, brokolica, ružičkový kel či bok choy. Potraviny v tejto fáze sú aj o podpore zdravia vašich vaječníkov, aby ste mohli vytvoriť čo najkvalitnejšie vajíčko. Nákupný zoznam – špargľa, červená paprika, quinoa, paradajky, marhule, jahody, červená šošovica a mandle.

Zameranie sa na cvičenie: vaša energia dosahuje vrchol, preto je skvelý čas zapotiť sa, či prekonať osobné rekordy. Choďte na HIIT tréning, vyskúšajte box, prihláste sa na bootcamp, behajte a užívajte si to.

- - Inzercia - -