Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Káva Štúr získala prestížne ocenenie Danubius Gastro 2022

máj 27, 2022 - 10:00
Kávoholici začali dláždiť cestu k zážitku z kávy pre všetkých jej milovníkov zhruba pred dvomi rokmi. Dnes sa ich top zmes s podtitulom „mentálna obnova“ teší prvému prestížnemu oceneniu – cene Danubius Gastro 2022.
Foto: 
kávoholik

Vyšlo to hneď na prvýkrát

„Do súťaže o cenu Danubius Gastro sme prihlásili tri naše kávy. Výberové espresso zmesi Štúr a Hurban a 100 % arabiku Štefánik/Etiópia. A v konkurencii aj ďalších vystavovateľov odbornej porote chutil najviac práve Štúr,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Kávoholik Ján Hoľko. Ako ďalej dodal, s kávami sa na Slovensku Kávoholici uchádzali o cenu vôbec prvýkrát. „O to viac nás prirodzene teší, že to vyšlo hneď na prvýkrát. Máme z toho obrovskú radosť,“ zdôraznil.

Dokonalá harmónia chutí

Ak má výberová espresso zmes Štúr v niečom obrovskú výhodu, tak je to harmónia jej chutí. Je pražená zo štyroch druhov arabiky z krajín Južnej Ameriky - Brazílie, Guatemaly, Kolumbie a matky všetkých kávovníkov - Etiópie. V kombinácii s indickou robustou je doslova vyladená pre každodenné pitie. Stredné, tzv. OMNI praženie zachováva v kávovníkových zrnkách to najlepšie - nezameniteľnú vôňu po orieškoch, jemnú chuť kakaa a marcipánu s dlhotrvajúcou dochuťou. S nádychom bobuľového ovocia je to jednoducho nezameniteľná a jedinečná harmónia tónov a chutí pre každodennú šálku kávy.

 

Mentálna obnova nie je náhoda

Meno Ľudovít Štúr nie je na Slovensku určite nikomu neznáme. „Z pohľadu historických osobností bol preto pre nás pri výbere kávy prvou voľbou. A keďže bol nielen národným buditeľom ale zároveň dbal o našu mentálnu obnovu, vzniklo ideálne spojenie a originálny, marketingovo zapamätateľný podnázov kávy,“ vysvetlil Ján Hoľko.

 

Raz ochutnať je viac než stokrát pekne napísať

 

Nie je ničím neobvyklým, ak tím nadšených Kávoholikov stretnete v uliciach so štýlovým piaggio autíčkom alebo pred niektorým z kultúrnych predstavením, kde vás radi pozvú na ochutnávku svojej kávy. Samozrejme, vrátane tej, ktorá sa už takmer mesiac hrdí zlatou samolepkou – „CENA DANUBIUS GASTRO 2022“. Takže keď ich niekde uvidíte, neváhajte sa im prihovoriť a určite ochutnajte kávu praženú srdcom pre vaše chute.

- - Inzercia - -