Dnes je utorok, 05.júl 2022, meniny má: Cyril, Metod
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po zrážke s kamiónom skončil autobus mimo cesty, viacero osôb utrpelo ťažké zranenia

máj 18, 2022 - 09:40
V čase nehody bolo v autobuse asi dvadsať cestujúcich, z miesta nehody previezli záchranári viaceré osoby s ťažkými a ľahkými zraneniami do nemocníc.
Foto: 
Polícia SR

Dopravní policajti práve zasahujú pri vážnej nehode na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom, kde sa zrazilo nákladné auto Iveco s autobusom. Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, po náraze skončil autobus mimo cesty. V čase nehody v ňom sedelo asi dvadsať cestujúcich. Záchranári odviezli viaceré osoby s ťažkými a ľahkými zraneniami. Presný počet zranených, ako aj príčiny nehody polícia zisťuje. Na mieste poskytujú intervenciu aj policajní psychológovia a posttraumatický tím.

Vzhľadom na rozsah zranení a ich počet si nehodu na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. „Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb. Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo približne 20 osôb. Zranenia utrpeli len dospelé osoby. Z miesta nehody odviezli záchranári tri osoby s podozrením na ťažké zranenia a šesť osôb sa zranilo ľahko. Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil," popisuje polícia s tým, že rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom.

Hlavný ťah medzi Galantou a Sládkovičovom je uzatvorený, polícia žiada vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy.

- - Inzercia - -