Dnes je pondelok, 23.máj 2022, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obvineného exministra Roberta K. z väzby pustili, lebo sudcovia nevideli jediný dôvod na jeho uväznenie

máj 13, 2022 - 20:26
Obvinený predseda strany Smer-SD Robert F. očakáva, že vláda bude organizovať ďalšie manipulácie, podvody a zneužívania moci, aby zatvorili jeho a Roberta K.
Foto: 
sita

Obvineného bývalého ministra vnútra Roberta K. dnes z väzby pustili, lebo sudcovia nevideli ani jeden jediný dôvod na jeho uväznenie. Povedal to taktiež obvinený predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert F. vo svojom profile na sociálnej sieti. Podľa Roberta F. ho chce koalícia a prezidentka zatvoriť a odsúdiť, lebo hovorili pravdu o daňových podvodoch súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) a exprezidenta Andreja Kisku.

„Absurdnosť väzby Roberta K. potvrdzuje aj fakt, že za jeho oslobodenie hlasoval aj slávny sudca Kliment, najčastejší porušovateľ ľudských práv na Najvyššom súde SR, Matovičov kandidát na generálneho prokurátora, milovník OĽaNO a strýko ešte známejšieho inkvizítora, prokurátora Repu,“ povedal predseda strany Smer-SD. Ako dodal, očakáva, že vláda bude organizovať ďalšie manipulácie, podvody a zneužívania moci, aby zatvorili jeho a Roberta K.

Bývalého ministra vnútra Roberta K. obvineného v kauze Súmrak prepustil dnes Najvyšší súd SR z väzby. Senát v zložení z predsedu senátu Petra Hatalu a členov Juraja Klimenta a Petra Štifta dnes rozhodol jednomyseľne tak, že napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 23. apríla, ktorým vzal obvineného do väzby, zrušil. Trestné stíhanie obvineného považuje senát NS SR vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu, za dôvodné, avšak sťažnostný súd, na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie, žiadne dôvody kolúznej väzby u obvineného nezistil.

Exministra zadržali 20. apríla pri akcii Súmrak. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva.

- - Inzercia - -