Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nová kniha o Milanovi Lasicovi

apríl 13, 2022 - 09:36
V týchto dňoch máme jedinečnú možnosť zaspomínať si na skvelého herca, speváka, a predovšetkým komika, Milana Lasicu. Na pulty kníhkupectiev prichádza nová publikácia Všetko o mojom otcovi - Rozšírené druhé vydanie od Hany Lasicovej, dcéry slávneho umelca. Nová kniha rozhovorov je doplnená jedinečnými fotografiami a dokumentmi.
Foto: 
Ramon Leško

Milan Lasica patril k ľuďom, na ktorých bude niekoľko generácií spomínať celý svoj život. Nezmazateľne sa do našich myslí zapísali jeho skeče, filmy, hry aj piesne. Hana Lasicová už v roku 2014 napísala knihu Všetko o mojom otcovi. Čitateľom ponúkla osobný dialóg o  rodine, minulosti a spomínaní na veci, ktoré nikdy neboli vypovedané. Teraz vychádza nové rozšírené vydanie, obohatené o unikátne fotografie, zápisky a dokumenty. Vďaka tejto knihe môžeme mať aspoň na chvíľku pocit, akoby Milan Lasica nikdy neodišiel. 

ram_0225.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Včera túto publikáciu slávnostne prezentovali v jednom známom kníhkupectve v centre Bratislavy.  „Je to pre mňa ťažké, otec zomrel len pred trištvrte rokom. V roku 2014 sme tu boli spolu, teraz som tu sama,“ vyznala sa na úvod autorka Hana Lasicová. Rozšírené druhé vydanie je iné v tom, že v publikácii je veľa dokumentov, okrem iného aj zápisníky, do ktorých si jej otec písal texty k piesňam. Ukazujú vlastne ako Milan Lasica tvoril. „Zistili sme, že otec si všetko odkladal. Všetky články, čo sa o ňom napísali, všetky svoje scenáre. Mňa najviac zaujali práve tie zápisníky s textovými piesňami,“  povedala autorka. Na otázku,  čo sa dozvedela o svojej rodine, odpovedala, že spolu so sestrou vyrastali vo veľmi zaujímavom prostredí a, že to pre ne bolo veľké privilégium. „Moja rodina bola špecifická v tom, že sme nemali komunistov ani ľudákov,“ doplnila Hana Lasicová. Osobitne sa jej tiež páči fotografia, ktorú vydavateľstvo vybralo na obálku knihy. „Táto publikácia by  mohla byť  oslava nášho vzťahu,“ uviedla Hana Lasicová.

ram_0258.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_0245.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -