Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo je kryštálová terapia a ako vlastne funguje?

apríl 13, 2022 - 08:30
Krásne, vzácne a estetické kryštály nesú v sebe omnoho väčšiu silu, ako sa nám na prvý pohľad zdá. Liečba kryštálmi je terapia, ktorá využíva energie kryštálov. Kryštály v sebe nesú vibrácie, ktoré dokážu liečiť jednotlivé čakry v našom tele, v prípade, že nie sú v rovnováhe. Pozrite sa spolu s nami na silu prírody a neodolateľnú krásu vzácnych kameňov.
Foto: 
shutterstock

Staroveké spisy z egyptskej, čínskej a indickej kultúry dokazujú, že kryštály sa môžu spájať s fyzickými a metafyzickými prvkami tela. India je krajina kryštálov a kryštálová terapia tu bola už od primitívnych čias. Naši predkovia už roky využívajú výhody tejto terapie. Mechanizmus, ktorý je za tým, pochopili ešte predtým, ako ho moderná veda dekódovala. Osvietenci vysvetlili existenciu atómov a planét ešte predtým, ako to vedci mohli vidieť prostredníctvom mikroskopu, teleskopu a inej modernej technológie. Tvrdia, že tieto svety navštívili prostredníctvom jogy a meditácie

Liečitelia, ktorí sa venujú kryštálovej terapii rozdeľujú človeka na štyri základné úrovne. Myšlienky. Duša. Energia (aura). Telo. Ak dôjde k porušeniu jednotlivých vrstiev, výrazne to ovplyvní život človeka. Môže sa to prejaviť bolesťou alebo chorobami. 

Rozdiel medzi liekmi a liečivými kameňmi spočíva v tom, že lieky liečia na povrchnej úrovni, zatiaľ čo kamene idú až ku koreňu problému. V kryštálovej terapii sa jednotlivec skladá z rozličných energií. Kryštály fungujú ako nádoby, ktoré uchovávajú, prenášajú a premieňajú energie. Keď energie v našom tele stagnujú, sú v nerovnováhe alebo sú zablokované, kryštály ostávajú v kontakte s telom, aby sa umožnila výmena energií, vyrovnali sa, odblokovali a nasmerovali tam, kde sú najviac potrebné, čím telo terapeuticky liečia. 

Naše telo má podľa kryštálovej terapie sedem energetických centier v podobe čakier. Tieto čakry sú umiestnené pozdĺž chrbtice, rozširujú sa od jej koreňa, až po temeno hlavy. Každá má svoju farbu – frekvenciu, ktorou vibruje. Červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, indigová a fialová. Tieto farby sú spojené s jednotlivými čakrami. Kryštály môžu byť vybrané na základe ich farieb na liečbu nerovnováhy v čakrách alebo problémov spojených s akoukoľvek časťou tela.

- - Inzercia - -