Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 osobnostné črty, ktoré sú príťažlivejšie ako fyzický vzhľad

apríl 04, 2022 - 09:44
Atraktivita nie je len otázkou vzhľadu. Fyzický vzhľad je pre väčšinu z nás veľmi dôležitý a pre niektorých je to to najdôležitejšie na nadviazanie či začatie konverzácie. Nie vždy nás niekto cudzí očarí len vďaka vzhľadu. Existujú veľmi atraktívne osobnostné črty, ktoré sú omnoho príťažlivejšie než to, ako vyzeráme. Tak čo, máte aspoň jednu z nich?
Foto: 
shuttterstock

Otvorenosť skúšaniu nových vecí 

Ak ste niekto flexibilný, spontánny či otvorený novým veciam, je to obrovské plus. Ste typ človeka, ktorý nikdy nepovie nie novým zážitkom, výletom a cesta do neznáma pre vás nepredstavuje neistotu či strach. Otvorenosť a flexibilita sú vlastnosti, ktoré by ste si mali vážiť. Nemá ich hocikto. A na mnohých pôsobia ako magnet. 

Silná schopnosť počúvať 

V dnešnej dobe je čoraz viac jedincov zameraných len seba. Každý má svoje problémy, horšie aj menej zlé. A každý o nich chce rozprávať. Chce zdieľať svoje emócie a názory s inými. Preto je schopnosť naozaj druhých počúvať taká vzácna. Človek okamžite vie, či ho počúvate alebo sa len tak tvárite. Dobrí poslucháči sú drahokamy, vďaka ktorým sa iní cítia dôležito a záleží vám na nich. 

Zmysel pre humor, ktorý ľudí rozosmeje 

Nie je sranda ako sranda. To, čo pripadá vtipné vám, nemusí byť vtipné pre druhých. V horších prípadoch ich to môže uraziť alebo sa vo vašej spoločnosti budú cítiť zle. Mať úprimný zmysel pre humor, ktorý ľudí naozaj rozosmeje je taktiež vzácna a veľmi atraktívna vlastnosť. Dokonca môžeme tvrdiť, že jedna z najatraktívnejších. 

Dar sebareflexie 

Vlastnosť, ktorú si na druhých ceníte aj po rokoch spoločného vzťahu. Priznať si a oľutovať chybu, vedieť sa ospravedlniť, sú vlastnosti, ktoré odzrkadľujú ozajstný charakter človeka. Spočiatku vás niekto očarí charizmou, úspechmi, kariérou, ale až po čase zistíte, aké má človek ozajstné hodnoty. Dar sebauvedomenia a sebareflexie taktiež s istotou patrí medzi tie najvzácnejšie vlastnosti. 

- - Inzercia - -