Dnes je streda, 10.august 2022, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obávate sa menštruačného kalíška? Pozrite sa na riešenia, ktoré vám pomôžu prekonať vnútorné bariéry

marec 30, 2022 - 10:00
Chceli by ste prejsť na ekologickejšiu a ekonomickejšiu alternatívu menštruačných tampónov a vložiek? No stále máte rešpekt a obavy z tejto inovácie. Ak ste narazili na nasledujúce prekážky, ponúkame vám ich rýchle a pohodlné riešenie.
Foto: 
Shutterstock

Trh ponúka stále viac možností, ako vyriešiť niektoré z problémov, s ktorými sa potenciálni používatelia kalíška stretávajú. Niektorí sa obávajú nepohodlia, toho, či nájdu správnu veľkosť alebo, či si na nový výrobok dokážu zvyknúť. V dnešnej dobe poznáme už aj iné udržateľné alternatívy, ako menštruačné nohavičky alebo tampóny a vložky vyrobené z organickej bavlny . Pre mnohých je však kalíšok najlepšou voľbou. Ak sa medzi týchto nadšencov neradíte, nasledujúce riešenia vám môžu pomôcť prekonať vnútorné bariéry. 

Nájdem správnu veľkosť a nebude ma kalíšok obťažovať?

Ako sme už spomínali, v súčasnej dobe máme na výber nekonečno veľa možností. Existujú najrôznejšie veľkosti a tvary, dokonca aj textúry. Dokážu sa tak prispôsobiť rôznym anatómiám a je prakticky nemožné nájsť taký, ktorý by dokonale nesedel práve vám. Hoci je pravda, že to niekedy vyžaduje nejaký pokus-omyl. Kalíšky sú ale v každom prípade rozdelené podľa veľkosti a sily vašej menštruácie. Rovnako podľa toho, či je vaša maternica podsadená nízko alebo vysoko. Pri správnej aplikácii, ktorú si môžete pozrieť v mnohých videách na internete, kalíšok nebudete vôbec cítiť, je oveľa hygienickejší ako tampóny, bezpečnejší a vydrží vám 8 až 12 hodín. 

Čo ak si ho nebudem vedieť správne aplikovať? 

Prvá vec, ktorú povieme, je, že by ste sa nemali obávať žiadneho menštruačného kalíšku, ktorý používate, pretože je navrhnutý tak, aby sa dal ľahko zaviesť a vybrať. Ak vás tento argument dostatočne neupokojil, môžete vyskúšať rôzne plastové aplikátory, rovnako opakovane použiteľné ako kalíšok. Aplikujete ho veľmi podobným spôsobom ako tampón, takže strach z toho, že ho nebude možné správne zaviesť, razom zmizne. Jeho koniec je navyše dlhší ako obvykle, čo uľahčuje ťahanie a vyberanie. Výborné pre začiatočníkov. 

- - Inzercia - -