Dnes je pondelok, 23.máj 2022, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 tipy, ako zvládnuť negatívnych kolegov v práci

marec 10, 2022 - 08:30
Denne pracovať s negatívne naladenými ľuďmi nie je zrovna zdraviu prospešné. Či sa vám to zdá alebo nie, do značnej miery to na vás vplýva. Oberajú vás o energiu, produktivitu, pridávajú na strese. Rýchlo si toto pracovné nasadenie môžete priniesť aj domov. Ani sa nenazdáte a váš večne negatívny kolega vám naruší aj súkromný život. Čo s tým? Vyskúšajte nasledujúce tipy a možno zaregistrujete zmenu vášho kolegu v správaní.
Foto: 
shutterstock

Byť negatívny je pre nich prirodzené 

Nikdy neviete, čo sa za ich spôsobom správania skrýva. Možno vyrástli v negatívnom prostredí, v ktorom bolo šomranie a sťažovanie sa na dennom poriadku. Takíto ľudia si už ani neuvedomujú, že pôsobia negatívne. Skúste im na každý ich pesimistický príspevok odpovedať niečo pozitívne. Po čase si to všimnú a budú si uvedomovať, čo pred vami hovoria. 

Majú strach 

Možno sami v sebe cítia, že nie sú na túto pozíciu vhodní. Pokúšajú sa podraziť ostatných, aby nevyzerali oni ako tí nemožní. Môžu pociťovať tlaky z domu a jednoducho majú strach, že o zamestnanie prídu. Hoci je to veľakrát náročné, skúste sa s nimi neformálne porozprávať. Často sa potrebujú len vyrozprávať a nájsť niekoho, kto ich pochopí. 

Ich správanie odzrkadľuje to, ako sa cítia 

Nikdy nedávajte týmto ľuďom pocit, že ich toxické správanie je pre vás prijateľné. Ak osočujú alebo ubližujú iným, odzrkadľuje to jedine ich vlastné pocity a to, že nie sú sami so sebou spokojní. Porovnávajú sa s ostatnými a nepáči sa im, čo vidia. Aj keď je vám to proti srsti, pochváľte ich za niečo, o čom si úprimne myslíte, že urobili dobre. Ak ale máte pocit, že ich správanie zachádza priďaleko, priamo ich na to upozornite. Ich sila niekedy spočíva v tom, že nikto nevie, že vám dotyčný ubližuje a vy to nepoviete nahlas, lebo sa hanbíte za to, ako vyzeráte či sa cítite. Keď im ale narovinu poviete, že vám ich správanie prekáža, môžu sa nad sebou zamyslieť. Keď to nepomôže, porozprávajte sa so zamestnávateľom. 

- - Inzercia - -