Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Pani Plukovníková nás skvelo pobavila

marec 06, 2022 - 21:40
V hlavnej úlohe s Božidarou Turzonovovou a pod režijným vedením Vladimíra Strniska odpremiérovali v sobotu večer v Štúdiu L plus S komédiu Ale, ale, pani Plukovníková.
Foto: 
Ramon Leško

Ide o legendárnu komédiu, ktorú starší diváci poznajú ešte v obsadení s bravúrnou komediálnou herečkou Evou Krížikovou. Tentoraz v príbehu plnom čierneho humoru z pera jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov Bengta Ahlforsa excelovala Božidara Turzonovová.  „Je to vynikajúca komédia, akých je veľmi málo v súčasnej dobe, to samo o sebe bol dôvod, že som ju veľmi rád a s chuťou inscenoval. Kládol som dôraz na grotesku a na text. Sám o sebe je tak bohatý, tak divadelný, že je ho radosť robiť. Má neobyčajné premeny, neobyčajné obrazy,“ povedal po premiére režisér Vladimír Strnisko.

ram_7562.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Predstavenia sa zúčastnila a hercom prišla zablahoželať aj riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková, keďže týždenník SLOVENKA bol hlavným mediálnym partnerom.

Ani samotná predstaviteľka hlavnej postavy po predstavení neskrývala nadšenie. „Ja mám veľmi rada komédie, aj kvôli môjmu osobnému pocitu. A som šťastná, keď to zachytia aj diváci. Cítim, ako sú lační za dobrou komédiou a myslím si, že táto čierna komédia je kvalitná. Nie je plytká a to sa mi na nej veľmi páči - že má rôzne polohy - od zúfalstva, lásky až po humor. Pani plukovníková so svojimi deťmi, ktoré sú chamtivé po peniazoch, sa na tom baví.  Som šťastná, že po dlhšom čase som mohla robiť s pánom režisérom Vladimírom Strniskom. Zase som si uvedomila, ako je skvelé s ním pracovať - že mi prevetrá moje stereotypy. On bol pre mňa vlastne hlavnou zárukou, že som išla do tejto hry,“ vyznala sa Božidara Turzonovová.

ram_7259.jpg

Foto: 
Ramon Leško

„V tejto hre som účinkoval už v Slovenskom národnom divadle. Vtedy  to bolo veľmi chutné predstavenie. Dúfam, že aj toto naštudovanie bude mať podobný ohlas. Veľmi sa na to teším, komédie hrávam rád, mám taký ten komediálny nerv. Dosiahnuť však, aby sa ľudia veľmi dobre bavili, aby sa smiali v hľadisku, je omnoho ťažšie ako uviesť ich do depresívnych stavov, napríklad v nejakej psychologickej hre. Dokázať vyčariť humor a udržať to v tvári tých divákov, je podľa môjho názoru veľmi, veľmi náročné,“ vyznal sa zase Peter Trník, predstaviteľ syna pani plukovníkovej.

Hlavnej predstaviteľke skvelo sekundovali ďalší protagonisti – Oľga Belešová ako dcéra Annika, slúžka v podaní Zuzany Kocúrikovej a nevesta Ester, ktorú si „strihla“ Lucia Vráblicová. Legendárny Karol Čálik v úlohe dávnej lásky pani plukovníkovej, len podčiarkol skvelo naštudovanú komédiu.

img_0096.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ďakujeme za výborný umelecký zážitok

- - Inzercia - -