Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sny, ktoré sa nám bežne snívajú. Čo v našich životoch odzrkadľujú?

marec 04, 2022 - 10:00
Často si po prebudení naše sny vôbec nepamätáme. Niekedy sú ale také živé, že si na ne spomenieme ešte o niekoľko dní či mesiacov neskôr. Sny sú pre mnohých psychoanalytikov ešte stále nie úplne vyriešenou hádankou. Majú však svoj význam a odzrkadľujú naše nevedomé „ja“. Interpretovať ich je ale častokrát dosť náročné. Pozrite sa s nami na zoznam snov, ktoré sa nám bežne snívajú a ich významy, ktoré slúžia výlučne na informačné účely a nie sú vedecky dokázané.
Foto: 
shutterstock

Auto a dopravné nehody 

Takéto nepríjemné sny mávame, keď sa v našom živote deje niečo, čo sa nám vymyká kontrole. Nevieme to ovládnuť stále viac až kým nenarazíme, preto sa nám často sny v aute spájajú s autonehodou, napätím či neistotou v ňom. 

Ste napadnutí alebo prenasledovaní

Sny, kedy vás niekto sleduje alebo vám chce fyzicky ublížiť môžu odzrkadľovať celkový životný stres. Pravdepodobne máte stres z toho, že máte toho príliš veľa naraz alebo sa snažíte v živote niečomu vyhnúť. 

Strata či uväznenie 

Tieto sny sa vám môžu snívať, keď ste z niečoho vo vašom živote zmätení. Taktiež, keď sa vám dejú veci, pri ktorých sa cítite bezmocní, zúfalí alebo po niečom či niekom veľmi túžite. 

Padáte 

Nekonečný pád, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou zažil už každý z nás. U väčšiny sa skončí nepríjemným zobudením či vytrhnutím zo sna. Nie je nezvyčajné, že dokonca spadneme z postele. Pri snoch, kedy máte pocit, že padáte až na úplné dno, je možné, že zažívate v živote pocit neistoty. 

Umierate, ste chorí alebo zranení 

Tento typ sna môže predstavovať vo vašom živote niečo, čo tam už nie je, o čo ste prišli alebo to už nefunguje. Naopak možným pozitívnym aspektom takýchto snov je nový začiatok. Panujú názory, že takéto typy snov máte, keď zažívate úzkosť z toho, ako vás a váš fyzický vzhľad vníma vaše okolie. 

Chýba vám zastávka vlaku alebo prípojný let 

Prežívanie takýchto snov, môže odzrkadľovať pocit, že vám v živote niečo chýba. Môžu sa vyskytovať aj vtedy, keď máte úzkosť z toho, že prichádzate vo svojom živote o niekoho, koho máte veľmi radi.

- - Inzercia - -