Dnes je utorok, 05.júl 2022, meniny má: Cyril, Metod
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Marec je považovaný za mesiac povedomia o skleróze multiplex

marec 03, 2022 - 14:00
Na svoju cestu s chorobou si zaspomínala americká lekárka Dr. Terry Wahlsová, ktorá na svojom vlastnom príbehu postavila výskum zameraný na zlepšenie života pacientov s týmto neurologickým ochorením a prevenciu pre väčšinu autoimunitných ochorení zároveň.
Foto: 
shutterstock

"Tento mesiac premýšľam o svojej ceste od invalidného vozíka k ​​šliapaniu na bicykli po mojej komunite pomocou sily stravy a životného štýlu. Táto cesta nebola lineárna. Stále mám sklerózu multiplex, nie som vyliečená. Každý deň robím rozhodnutia a robím kroky, ktoré ma povedú k lepšiemu zdraviu, namiesto toho, aby som poháňala môj úpadok a podporovala moju chorobu. Ak máte príznaky autoimunitného ochorenia alebo diagnózu, nestrácajte nádej. Vaša choroba nemusí byť vaším osudom. Napísala som protokol, aby som sa podelila o svoju cestu k uzdraveniu, vysvetlila som biochémiu života a načrtla kroky, ktoré môžete podniknúť, aby ste získali späť svoje zdravie. Ak vy alebo niekto, koho milujete, pociťujete autoimunitné symptómy, dosiahli ste diagnózu alebo trpíte chronickým zdravotným stavom – nasmerujte ich na môj stravovací protokol a ponúknite im pomoc na ich vlastnej ceste uzdravenia. Mojím poslaním je poskytovať odporúčania podložené výskumom, ktoré povedú k epidémii zdravia!"píše Dr. Terry Wahlsová vo svojej správe.

274889501_494877362233375_7140527236372151856_n.jpg

Dr. Terry Wahlsová s priateľmi
Marec je považovaný za mesiac povedomia o skleróze multiplex
Foto: 
facebook

Hoci stále existujú polemiky o tom, do akej miery je ochorenie ovplyvniteľné životným štýlom, fakt je taký, že ak sa postavíte do role obete a neskúsite si pomôcť ako sa dá, vaša choroba vás prevalcuje. Ak sa naopak pokúsite o zlepšenie, nech to dopadne akokoľvek, až vtedy si budete môcť povedať, že ste pre svoje zdravie skutočne spravili všetko. Nie je to ľahká cesta a už vôbec nie príjemná nálepka. Váš život však stále môže byť plnohodnotný a naplnený. Ak ste novo diagnostikovaným pacientom, je to šok, ale časom pochopíte, že s každou chorobou prichádza aj obrovské poznanie. Otvorte sa mu. Neexistuje jedna metóda, ktorá pomôže každému, ale skúšať sa oplatí.

Držíme palce!

- - Inzercia - -