Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 faktov o Býkovi, ktoré by ste mali vedieť

február 20, 2022 - 14:00
V astrológii je Býk druhým znamením zverokruhu a jeho symbolom je býk. Podobne ako býk, aj osobnosť Býka vie byť veľmi nepredvídateľná. Ľudia v tomto znamení sa vyznačujú stabilitou a pôsobia vyrovnanejšie než ostatné znamenia zverokruhu. Ako jedno zo znamení Zeme šíri vo svojom okolí uvoľnenú a relaxačnú atmosféru.
Foto: 
shutterstock

Existuje veľa vecí, ktoré Býk nemá rád, ako napríklad neistoty, komplikácie či náhle zmeny. Naopak najviac milujú svoju rodinu, priateľov a harmóniu. Každá jeho slabosť sa vyrovnáva dvom silným stránkam. 

Má pokojný postoj 

Mnoho ľudí prirovnáva Býka k neovládateľnému znameniu. Vo všeobecnosti je Býk pokojným a stabilným. Ich vládnuci element Zem im pomáha držať sa pri zemi v stresových situáciách. Taktiež to ale zapríčiňuje ich tvrdohlavosť a frustrovanosť, keď im plány nevyjdú podľa predstáv. 

Je lenivý 

Lenivosť sa radí medzi slabé stránky Býka. Napriek tomu vedia ľudia v tomto znamení tvrdo robiť, aby žili život, s ktorým budú spokojní. Raz za čas si radi doprajú luxus a vyhovuje im okázalý spôsob života. Obklopenie peknými drahými vecami však pre nich znamená tvrdo a odhodlane pracovať. Býk využíva svoju silu, aby si doprial veci, ktoré miluje. 

Vo vzťahoch je opatrný a zdržanlivý 

Ak sa chcete priateliť s Býkom, chvíľu to bude trvať. Sú totiž známi svojou zdržanlivosťou, a tým, že si nikoho neznámeho nepustia k telu. Vo vzťahoch sú opatrní a potrebujú čas. Keď im ho ale dáte, získate priateľa na celý život. 

Je majetnícky 

Ak ste vo vzťahu s Býkom, alebo ste jeho priateľom, nie je to vždy jednoduché. V akýchkoľvek vzťahoch vyžadujú istotu, čestnosť a dôslednosť. Býk chce, aby sa blízki ľudia okolo neho mali dobre. Zato však očakáva vernosť a lojálnosť. Keď vzťahy nefungujú podľa jeho predstáv, môže byť prehnane žiarlivý, majetnícky a intenzívny. 

Rád plánuje a je informovaný 

Býk najradšej všetko naplánuje do posledných detailov a miluje veci organizovať. Neznesie robiť všetko na poslednú chvíľu a v zhone. Spontánnosť pre nich často predstavuje stres. Tiež nemajú radi situácie, kedy nevedia na čom sú a čo sa deje. 

 

- - Inzercia - -