Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

25 minút k dokonalosti alebo ako vytvoriť dojem krásy, ak zrovna nemáte svoj deň

február 03, 2022 - 12:00
Internet a ženské magazíny sú plné návodov a videí ako zo seba spraviť osudovú ženu. Stačí na to tréning a hodinka- dve, keď si nanášame vrstvy make- upu, tieňujeme, tónujeme, ondulujeme, žehlíme, lakujeme a...a teraz sa vráťme nohami na zem. Toto je v prípade bežnej ženy, často matky, absolútna utópia. Omnoho použiteľnejšie sú tipy na rutinu, o ktorej takmer neviete, a pritom šetrí váš čas ako nič iné. A keďže zvyk je železná košeľa, čím skôr si ju osvojíte, tým lepšie.
Foto: 
shutterstock

3 minúty: Hneď po zobudení

Na tvár naneste trojminútovú rannú masku, použite toaletu a hneď po nej, pri umývaní rúk, opláchnite aj svoju tvár studenou vodou. Ak chcete tento rituál povýšiť, použite škrabku na jazyk, ktorou svoju ústnu dutinu zbavíte toxínov, ktoré sa vám v ústach nazbierali za noc. Tip: Trojminútové masky na ráno viete kúpiť v obchodoch, ak však chcete niečo z domu a máte o pár minút viac, stavte na avokádovú masku- pomiešajte jedno pretlačené avokádo s 2 lyžicami jogurtu, lyžicou olivového oleja a lyžicou medu. Aplikujte na tvár a počkajte 15-20 minút. Následne zmyte a pokračujte v rutine.

10 minút: Raňajky

Raňajky sú základom dňa a preto je dobré ich „neodfláknuť“. Pripravte si ich už večer v podobe kaše, ktorú ráno len prihrejete v hrnci alebo jogurtu s ovocím, ku ktorému pridáte dve lyžice granoly, najete sa a môžete vyraziť. Ak pijete čaj alebo kávu, večer si hneď pripravte aj svoju dávku, takže ráno len stlačíte gombík na rýchlovarnej kanvici alebo kávovare. Najedená a napojená budete hneď pôsobiť krajšie.

12 minút: Sprcha, obliekanie a odchod

Kľúčom je mať oblečenie na deň nachystané už večer. Tak môžete rovno zo sprchy skočiť do šiat a topánok, vziať vopred nachystanú kabelku či veci a vyraziť. Pýtate sa, kde je make up? To vám hneď vysvetlíme. Existujú investície, ktoré sa na poli krásy obzvlášť oplatia a sú nimi dobrý strih vlasov, manikúra a vymodelované obočie. V súčasnosti je obľúbená technika zvaná laminácia obočia, ktorá sa postará o to, že chĺpky budú presne tam, kde treba a vy sa budete pýšiť perfektným rámom vašej tváre. Vlasy sú koruna krásy, takže nenáročný strih vám pomôže k úplnej dokonalosti. Ak máte problematickú pleť, použite BB krém a pre všetky dámy bez rozdielu je skvelým pomocníkom lesk či rúž na pery. Hurá, ste pripravená na deň a trvalo to presne 25 minút. Čas na ceste do práce využite, namiesto sledovania telefónu, na usporiadanie svojich myšlienok tak, aby ste deň začínali s jasným zámerom toho, čo je dnes vašou prioritou.

Náhradný plán

Je nám, ale jasné, že občas niet ani tých 25 minút. Vtedy stavte na takzvaný dojem krásy. Opláchnite sa v umývadle, oblečte si čisté oblečenie, zakryte kruhy pod očami korektorom, obočie, ak ste lamináciu ešte neabsolvovali, aspoň prečešte, vlasy, ak treba, osviežte suchým šampónom a dajte si na pery červený rúž. Tiež prejdite líčka farbou na líca alebo bronzerom a použite svoj obľúbený parfém. Oblečte si niečo jednoduché a pohodlné, aby ste sa cítili čo najlepšie. Skvelé sú napríklad legíny a šaty, ktoré vám dodajú sebavedomie, prípadne obľúbené džínsy a sveter. Oblečenie v jednom tóne osviežte výraznejším doplnkom alebo kabelkou. Raňajky a chvíľku sústredenia sa na zámer dňa vyriešite cestou tam, kam idete.

Milé dámy, ak sa zobudíte do hrozného dňa, nezúfajte a spomeňte si na naše tipy. Dojem krásy môže pomôcť vášmu skvelému pocitu, napriek zlému začiatku. Pred odchodom z domu si ešte upracte posteľ, aby ste mali pocit, že aspoň jednu vec ste dnes dokončili. Jednoduché, ale účinné. Držíme palce.

- - Inzercia - -