Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 znakov, že váš vzťah je toxický a partner neistý

január 16, 2022 - 09:00
Väčšina z nás už zažila toxický vzťah s neistým a nesebavedomým partnerom. Niekedy nám však trvá istý čas, kým si uvedomíme, že tento druh vzťahu žijeme. Zo začiatku vnímame všetko len to krásne. A veď každý máme chyby. To áno, ale keď váš partner neverí sám sebe, nemôže ani vám. Pozrite sa na znaky, ktoré sa v toxických vzťahoch vyskytujú na dennom poriadku.
Foto: 
shutterstock

Je vami posadnutý 

V práci vám neustále píše milé až otravné správy a po práci ide rovno za vami. Nemá vlastné záujmy, ani priateľov. Ak nejakých mal, tak sa ich vzdal kvôli vám. Hoci ste o to nežiadali. Všetok svoj voľný čas má naplánovaný len s vami. Keď idete von so svojimi priateľmi, nervózne čaká sám doma. Obsypáva vás darčekmi a kvetmi a spraví pre vás aj nemožné. Pozornosť vo vzťahu je dôležitá, ale zamyslite sa, či vás to niekedy až nedesí. 

Kontroluje vám telefón 

Neustále vás podozrieva, že dakoho máte. Je presvedčený, že neviete prestať myslieť na svojho bývalého. Až je to zarážajúce, aký si je tým istý. Keď sa naskytne príležitosť, skontroluje vám telefón alebo hľadí cez vaše rameno, keď s niekým chatujete. Často vás osočuje, že niečo skrývate, hoci posielate kamoške recept na plnenú papriku. 

Hneď vám povie, že vás miluje

Ste spolu pomaly dva týždne a už vám vyznal lásku. Neustále vám to potrebuje pripomínať a čaká od vás to isté. Všetkým naokolo prízvukuje ako veľmi vás miluje a najradšej by vám to nasprejoval na stenu domu. Láska potrebuje čas. A to, či niekoho milujete, určite nezistíte na treťom rande. 

Žiarli na vašich priateľov 

Vadí mu, keď idete s kamoškou na kávu alebo cvičiť. Najradšej by bol, keby ste spolu 24/7. O priateľských vzťahoch s mužmi či kolegami ani nehovoriac. Keď ste s kamarátmi von, bombarduje vás správami alebo vám stále volá. Zo začiatku vám toto majetníctvo môže pripadať atraktívne, ale verte, časom vám to pôjde hore krkom. 

Vyhráža sa rozchodom 

Hovorí veci ako: „Ty ma nemiluješ“ alebo „Necítim, že so mnou naozaj chceš byť“ . Citové vydieranie je u vás pomaly na dennom poriadku. O svojich predchádzajúcich vzťahoch väčšinou nehovorí v dobrom. Partnerky ho sklamali a podviedli. Pri vyhrážaní rozchodom dúfa, že ho budete prosiť, aby to nerobil. Ak to neurobíte, bude prosiť on vás. Jeho krehké ego totiž nemá hranice. 

- - Inzercia - -