Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mária Kráľovičová sa rozlúčila s milovaným divadlom

január 04, 2022 - 12:27
Herecká diva Mária Kráľovičová pracovala v Slovenskom národnom divadle od roku 1948. Vo veku 94 rokov sa s ním však nadobro rozlúčila.
Foto: 
Ramon Leško

Mária Kráľovičová patrí medzi najznámejšie herečky, ktoré žiaria dodnes. V zrelom veku však pocítila, že je načase sa rozlúčiť. K 1. januáru 2022 umelkyňa oficiálne odchádza zo Slovenského národného divadla, kde nepretržite pracovala od 1. 1. 1948. Herečka pracovala vždy, od svojích pätnástich rokov. „Sprvoti ako holičská učnica, ktorú vyhodili, lebo spálila kulmou zákazníčke vlasy, potom predavačka v obchode s odevmi, kde som trikrát väčším bidlom odo mňa vešala na stojany kabáty a obleky, napokon výdajkyňa balov papiera. Ešte aj konzervatórium som študovala popri zamestnaní. Čiže, ak dobre rátam, dokopy nejakých vyše 79 rokov som v pracovnom kolobehu,“ povedala herečka pre Nový čas.

marina.jpg

Herečka milovala život na doskách, ktoré znamenajú svet
Foto: 
Ramon Leško

"Prežila som šťastný život. Som veľký rojko a musím povedať, že celý život som prežila tak, ako som si ho vysnívala. Chcela som mať dve deti, mám. Bola som veľká romantička, ostala som optimistka. Viem sa tešiť na každý deň, ktorý príde. Keď zažijem niečo nepekné, večer si hovorím, nevadí. Som zvedavá, čo dobré ma čaká zajta, čo nové sa dozviem, s akými úžasnými ľuďmi sa stretnem, " vyjadrila sa herečka na oslave svojich deväťdesiatich narodenín.

ram_2453_resize.jpg

Mária
Foto: 
Ramon Leško

Generálna riaditeľka vydavateľstva STAR Production Mária Reháková a šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková spolu s Máriou Kráľovičovou

mariaa.jpg

Mária Kráľovičová s hereckým kolegom Martinom Hubom, jeho manželkou Dagmar a Máriou Rehákovou
Foto: 
Ramon Leško

Ďakujeme hereckej dive za krásne momenty počas jej pôsobenia v divadle a želáme veľa zdravia!

- - Inzercia - -