Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

ŠOKUJÚCA SPRÁVA: Dušan Pašek ml. je mŕtvy

november 05, 2021 - 11:19
Len dva dni po smrti Borisa Sádeckého zasiahla slovenský hokej ďalšia šokujúca správa. Generálny riaditeľ tímu Bratislava Capitals údajne spáchal samovraždu.
Foto: 
Facebook

S veľkým zármutkom vám oznamujeme, že vo veku 36 rokov zomrel generálny riaditeľ klubu Bratislava Capitals Dušan Pašek. 

Ivo Ďurkovič, prezident hokejového klubu Bratislava Capitals:
“Je to obrovská strata pre slovenský šport a pre každého, kto Dušana poznal. Mal pred sebou celý život a veľké plány, ako pomôcť slovenskému hokeju. Bol to môj najlepší priateľ a jeho smrť ma hlboko zasiahla. Chcem zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližšej rodine.”

O ďalšom pokračovaní hokejového klubu Bratislava Capitals bude klub informovať v najbližších dňoch.

Pašekova smrť prišla len niekoľko dní po skone hráča jeho klubu Borisa Sádeckého, ktorý zomrel v nemocnici na následky zlyhania srdca počas hokejového zápasu v rakúskom Dornbirne. Dušan Pašek ml. bol synom legendy Slovana Bratislava aj československej reprezentácie Dušana Pašeka. Ten zomrel 14. marca 1998 vo svojej pracovni vo veku 37 rokov. Tragická smrť vtedajšieho prezidenta SZĽH bola oficiálne uzavretá ako samovražda.

Odchovanec bratislavského Slovana Dušan Pašek ml. bol trojnásobný majster Slovenska. Jeden titul získal v drese Slovana a ďalšie dva pridal ako hráč HC Košice. Vo februári 2016 sa rozhodol ukončiť kariéru pre zdravotné problémy.

- - Inzercia - -