Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chceš schudnúť a nebaví ťa posilňovňa? Vyskúšaj toto

máj 31, 2021 - 12:58
Hľadíš na seba do zrkadla a hovoríš si, že tento odraz už viac vidieť nechceš. Avšak predstava ako cvičíš v posilke medzi desiatkami ďalších ľudí ti nie je príjemná. Vyskúšaj teda toto!
Foto: 
unsplash.com

Zhadzovať neželané kalórie sa dá prakticky kdekoľvek. Nie si obmedzená činnosťou ani priestorom. Ak neholduješ poteniu na strojoch vo fitness centrách, možno sa nájdeš v jednej z nasledujúcich možností:

1. Outdoorové aktivity
Máme tým na mysli beh, prechádzky, turistiku, skrátka akákoľvek aktivita na čerstvom vzduchu. V prípade, že je tvoja kondička momentálne na bode mrazu, začni jednoduchými prechádzkami po rovnom, alebo mierne strmom teréne. Nastav si v telefóne či na inteligentných hodinkách denný limit krokov, ktorý chceš dosiahnuť. Postupne ho navyšuj, sťažuj terén, rýchlosť a sleduj pokroky, ktoré robíš.  

2. Domáce tréningy
Stačí ti obyčajná podložka, pohodlné legíny, športová podprsenka a elán. Internet je plný videí zameraných na posilňovanie ktorýchkoľvek partií tela. Môžu vyzerať napríklad takto. Okrem záťažových cvičení nájdeš aj jógu, pilates, kardio a aktuálne celkom populárne HIIT tréningy. Spravidla trvajú okolo 15 minút. Nič strašné, mám pravdu?

3. Tanec
Najideálnejšou alternatívou intenzívneho pohybu je ten, pri ktorom sa bavíš. Nezameriavaš sa primárne na to, koľko drepov, výpadov či sklápačiek ešte musíš urobiť, aby si si už konečne mohla dať studenú sprchu a mala to za sebou. Zdravý životný štýl je vo veľkej časti ovplyvnený psychikou. S nesprávnym nastavením ti pôjde chudnutie ťažšie. Preto máš na výber spaľovať prostredníctvom zábavy, napríklad tancom. Účinným spojením cvičenia a tanca je zumba. O tom, aké výhody zumba prináša si povieme v ďalšom článku.

Možnosti by si mala, takže ktorou z nich začneš? 

- - Inzercia - -