Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slováci sú na čele A-skupiny!

máj 24, 2021 - 21:30
Slováci zdolali na majstrovstvách sveta Rusov po 17 rokoch. Pri súčasnom modeli MS, slovenskí hokejisti prvýkrát získali v prvých troch zápasoch plný počet 9 bodov.
Foto: 
Sita

Ani v treťom vystúpení na majstrovstvách sveta v hokeji v lotyšskej Rige nenašli slovenskí reprezentanti premožiteľa. V pondelok podvečer šokujúco zdolali Rusov 3:1 a s deviatimi bodmi sú na čele A-skupiny na MS 2021. Zverenci Craiga Ramsayho podali zodpovedný a mimoriadne koncentrovaný výkon, ktorým otupili obávanú ofenzívu papierovo silnejšieho súpera. Slovenské góly strelili Miloš Kelemen, Martin Gernát a v závere do prázdnej bránky pečatil na 3:1 kapitán Marek Ďaloga.

Od začiatku zápasu držali krok s jedným z favoritov na zlato. Slováci majú aktuálne na svetovom šampionáte dva dni voľna. Najbližšie sa predstavia až vo štvrtok 27. mája, keď si od 15.15 h SELČ zmerajú sily so Švajčiarmi. 

"Chceli sme hrať rýchlo, držať dlho vyrovnaný stav, aby sa Rusi nedostali do skorého vedenia. Utvorili sme si zopár šancí a strelili aj prvý gól. Nakoplo nás to a povedali sme si, že sa proti nim dá hrať. Vedeli sme, že v tretej tretine môže rozhodnúť jedna strela a tak to aj bolo. Hrali sme agresívne a tvrdo, dohrávali puky, aj preto sme zvíťazili. Povedali sme si, že pôjdeme od zápasu k zápasu. Neriešili sme, že chceme mať 9 bodov po troch zápasoch. Táto výhra však posunie celý tím niekde, kde sme chceli byť. Tešíme sa z toho, ale nie je ešte koniec skupiny. Čakajú nás štyri zápasy a ešte sa to môže zvrtnúť. Takže ďalej pôjdeme zápas za zápasom," pre RTVS povedal Martin Gernát (obranca a strelec gólu). 

Andrej Podkonický (asistent trénera SR): "Sme veľmi spokojní. Zdolať Rusov je veľká vec pre nás. Dodá nám to ďalšie sily do pokračovania turnaja. Hrali sme od začiatku do konca bojovne. Každý hráč bojoval, dobre sme korčuľovali, lebo sme sa chceli vyrovnať Rusom. Vytvárali sme na nich tlak a do veľkých šancí sme ich nepúšťali. Veľká gratulácia chalanom za tento výkon."

- - Inzercia - -