Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

3 frázy, ktoré istotne nehovor naštvanému človeku

marec 19, 2021 - 21:47
Hnev častokrát dokáže človeka postaviť do situácie, kedy povie aj to, čo nechce. Bez ohľadu na to, či je oprávnený alebo nie, pre dobro všetkých sa vyhni týmto frázam.
Foto: 
shutterstock.com

Základom utíšenia zlosti a nervov je neprilievať olej do ohňa. V podobných situáciách sa môžeš ocitnúť ako poslucháč alebo dôvod. Každopádne nezabúdaj na zásady slušného správania a nepristúp k agresívnej ofenzíve. Skôr obaja zachovajte chladnú hlavu, civilizovane a na úrovni obhájte svoje postoje. Pamätajte, že všetko sa dá vyriešiť, len treba chcieť. Čomu by si sa mala vyvarovať?

1. Ukľudni sa
Povedať naštvanej osobe, aby sa ukľudnila, nedajbože s ironickým podmazom vedie akurát ku kolosálnej katastrofe. Bude to z tvojej strany brať za nepriamy útok a výsmech. Má predsa plné právo zakročiť, najmä keď stojí v pozícii ublíženého.

2. Nedramatizuj
V rámci našej odlišnosti treba brať do úvahy fakt, že na každú akciu existuje hneď niekoľko foriem reakcii. Vnímanie hádok či komplikácii stojí na rázcestí, nakoľko ide o subjektívne hľadisko. Fráza nedramatizuj rovnako ako ukľudni sa, v 90% nedopadá práve šťastne. Pokús sa ich radšej nahradiť vďačnejšími výrazmi, ktoré v ľuďoch neevokujú pocit, že ich berieš na ľahkú váhu.

3. Bla bla bla
Najhorší moment, ktorý zažiješ pod vplyvom zlosti je, keď dakomu oprávnene čistíš žalúdok, predkladáš racionálne argumenty podložené dôkazmi a jeho reakcia je bla bla bla. Čo sa stane ďalej? No nič, tolerancia ide stranou a vyťahuješ divokú kartu v podobe odhodenia pomyselnej servítky spred úst. Začína otvorená vojna. Už ťa viac nezaujíma cesta k riešeniu. Prestávaš dbať o to, či zasiahneš citlivú strunu.  Oponent sa prejavil maximálne neúctivo, prečo by si ho mala šetriť. Hrdosť je v záležitostiach hádok kľúčovým faktorom ovplyvňujúcim ich priebeh.

- - Inzercia - -