Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Idú vám trhať?

január 30, 2021 - 10:37
Príbehy o trhaní zubov majú často veľa spoločné s napínavými trilermi. Preto nikoho neprekvapí, že návšteva zubára za týmto účelom vyvoláva v mnohých z nás paniku, strach a stres.
Foto: 
Glimbax

Zbytočne! Vykonáva sa totiž v lokálnej anestézii, a teda bez bolesti. Komplikácie môžu prísť doma. Preto by ste mali vedieť, ako sa o ranu vhodne starať.

Trhaniu zubov (extrakcii) sa počas života vyhne len pár vyvolených. Patrí totiž k najčastejším dentálnym výkonom. Aj keď sa o svoje zuby príkladne staráte, môžu vás potrápiť „obľúbené“ zuby múdrosti, a tak ich stomatológ odporučí odstrániť. Nech už máte skúseností s celým procesom viac či menej, stále platí, že nie je dôvod na obavy. V stomatologickej ambulancii sa pri ňom bežne využíva anestézia, takže bolesť naozaj nie je strašiakom. Navyše prebieha veľmi rýchlo, takže zvyčajne si ho ani nestihneme uvedomiť. Ako po každom zákroku, ktorého výsledkom je rana, dodatočná starostlivosť je kľúčová v celom procese hojenia. Stačí však dodržiavať pár pravidiel a môžete sa vyhnúť prípadným komplikáciám ako zápal či infekcia.

pr39.jpg

Foto: 
Glimbax
  • Jedzte a pite až neskôr po zákroku. Do čerstvej rany by sa v žiadnom prípade nemalo dostať jedlo.

  • Miesto chlaďte. Poslúži vám napríklad aj vrecko s mrazenou zeleninou, ktoré si na boľavé miesto prikladajte.

  • Uprednostnite kašovité, mäkké jedlá. Lepivým, tvrdým potravinám sa radšej vyhnite.

  • Aspoň 3 dni sa rany nedotýkajte.

  • Miesto čistite len veľmi opatrne.

  • Aspoň na pár dní obmedzte fajčenie a alkohol.

  • Podporte proces liečenia vhodnými prostriedkami. Glimbax je voľnopredajný liek s obsahom účinnej látky diklofenak, ktorá výrazne pôsobí proti zápalu a bolesti. Glimbax je preto vhodnou voľbou nielen po extrakcii zubov, ale tiež po ďalších chirurgických zákrokoch v ústnej dutine. Výhodnou je, že ho nájdete vo forme roztoku určeného na vyplachovanie, ale tiež vo forme 2x koncentrovanejšieho spreja, ktorý sa aplikuje streknutím priamo na postihnuté miesto. Nemusíte sa obávať ani nepríjemnej chuti – príjemne vás prekvapí svieža mäta s broskyňou. Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, alebo sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

- - Inzercia - -