Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nebaví ťa fitko? Nahraď ho zábavnou formou

január 15, 2021 - 13:21
Momentálne čelíme dvom veľmi výrazným negatívam. Po prvé je lockdown a po druhé, máme zatvorené fitness centrá.
Foto: 
pexels.com

Ako sa teda máš udržiavať vo forme, keď je všetko zatvorené, vonku mrzne a ty v podstate fitko nemáš vôbec v láske? Odpoveď znie: adekvátnou náhradou formou zábavy. Práve teraz je ten najideálnejší čas na zmenu. Nemôžeš sa vidieť so svojimi priateľmi, nemáš nárok vystrčiť nohu za hranicu svojho okresu. To znamená, že nebyť sociálnych sietí, nikto už pomaly ani netuší ako vyzeráš.

Celkom slušná motivácia na to, zmeniť svoj vzhľad mám pravdu? Osobne vídavam mnoho odhodlaných ľudí, ktorí sa doslova vykašľali na mínusové teploty a poctivo behajú každý večer. Ak patríš medzi tých, spolu so mnou, čo si zimu moc neužívajú, mám pre teba zopár tipov ako neupustiť z aktívneho režimu bez toho, aby ti odmrzol výraz tváre.

453.jpg

Foto: 
pexels.com

1. Domáce videá: I keď by sa mohlo zdať, že príchodom pandémie sa odrazu zo všetkých stali experti na redukciu hmotnosti, zdravé stravovanie a lepší životný štýl, nájdeš medzi nimi aj ľudí, ktorí skutočne vedia o čom rozprávajú. Jediné, čo musíš urobiť je zapnúť YouTube a hľadať. Predsa len, kto hľadá ten nájde. Síce sa dosť zapotíš, ale o to predsa ide nie?

2. Cvičte spoločne: Sem tam je ozaj únavné cvičiť sama. Občas to príde vhod, najmä keď chceš myšlienkami aspoň na chvíľu vypadnúť z reality, ale po zvyšok času sa do toho nevieš dotlačiť. Akonáhle však nájdeš parťáka, cvičenie sa zmení na zábavu a zároveň si vzájomne poslúžite ako motivácia. Pochopiteľne sa bavíme o ľuďoch, s ktorými môžeš byť v kontakte.

3. Tanec: Tanec je vo všeobecnosti kardio. Hudbu dokážeš čerpať odvšadiaľ a nikde nie je napísané, že by si mala byť kvalifikovaný tanečník. Tancuj pre radosť a spaľuj kalórie.

4. Skákanie cez švihadlo: Keby sme len vedeli, koľko vieš „dať dole“ klasickým skákaním cez švihadlo. Ako deti nás to absolútne netrápilo pretože sme to robili z čírej radosti. Dnes sa prostredníctvom „oldschool“ hry zbavíš aj zopár nežiadúcich centimetrov.

- - Inzercia - -