Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ozajstného superhrdinu oslovujeme „mama“

november 13, 2020 - 13:47
Koľkí si pod pojmom superhrdina predstavíte Supermana, Spidermana, Batmana a podobne? Týchto všetkých záchrancov planéty však tromfne žena. Každý z nás ju má doma a voláme ju mama.
Foto: 
shutterstock.com

Mama je človek, ktorý má v prvom rade tú najväčšiu moc, a to darovať život. Od momentu, kedy začuje prvý plač svojho dieťaťa, celý systém fungovania sa transformuje. Jej vlastné potreby sa odsúvajú do úzadia. Naše maminy sú úplne prvým a zároveň večným vzorom, ktorý v živote máme.

I keď v pubertálnom období dramaticky hlásime ako odlišne budeme postupovať hneď po tom, čo sa dostaneme na pozíciu matky, dospievaním si uvedomíme, že cieľom výchovy našich detí nie je byť iná ako mama. Práve naopak. Budeme sa jej snažiť podobať čo najviac to pôjde. Sem tam zabojujeme s myšlienkami, že nie sme dosť dobré a mama by bola sklamaná, no tá je tu stále pre nás, ochotná pomôcť a pohladiť dušu hrejivými slovami.

ahva.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Nech urobíš čokoľvek, mama bude hrdá pretože si jej všetkým. Nevlastní plášť, či čarovné rúcho, ale popritom zachraňuje svet každý deň. Svet, ktorý bez nej nedáva žiaden význam. Neubránime sa občasným škriepkam. Sme ľudia s vlastnou hlavou, zmýšľaním a názormi. Pochopiteľne sa nezosúladíme okamžite a vo všetkom, ale nikdy to netrvá dlho lebo vieme, že akékoľvek ráno začínajúce pohľadom na našu superhrdinku je darom.

- - Inzercia - -