Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Som sarkastická a baví ma to

november 04, 2020 - 23:17
Prah humoru je u každého človeka individuálny. Rovnako aj tolerancia okolia. Nikdy však nebolo na škodu nájsť pobavenie aj v najškaredšom dni.
Foto: 
unsplash.com

Humor máme v rodine. Akosi je tam pevne zakorenený už od prapočiatku pričom nevynechal ani jedného člena. No dobre, možno poniektorých preskočil míľovým krokom ale bilancia medzi nami vtipkármi a prehnane pragmatickými jedincami je naklonená na našu stranu.

Zmysel pre žart je rôznorodý. Na škále od 1 po 10, kde jednotka znamená príležitostný vtipkár chápajúci srandu ako takú a 10 je abnormálne sarkastický človek, stojím niekde na rozhraní čísel 12-13. Po pravde, som s tým nadmieru spokojná. Neviem si predstaviť, že by som bola jednou z tých, ktorí aj najočividnejšiu srandu otočia na prednášku o správnej morálke a etike.

pexels-elle-hughes-1549280.jpg

Foto: 
pexels.com

Zábava sa dá čerpať prakticky z čohokoľvek. Len na to treba mať žalúdok. Bohužiaľ, sarkazmus je veľmi nedocenená položka. Ak by bol tento svet obohatený o sarkastických ľudí, hneď by sa mi vstávalo s lepším pocitom bez urgentnej potreby požiť kávu.

Pripomienkam typu „toto už bolo moc“ a podobne sa už pre istotu ani nevyhýbam. Načo? 100 ľudí 100 chutí. Nikto ma neprinúti premeniť sa na nudnú ženu, ktorá berie všetko príliš vážne. Tak isto ani ja neprinútim nikoho, aby sa smial. Síce mi v tom konkrétnom momente oči prebehnú obvod celej hlavy a mozgové bunky nachvíľu prestanú fungovať, ale svoje ústa mám plne pod kontrolou, takže sa vyhnem akejkoľvek verbálnej konfrontácii.

Keďže som optimista, uvedomujem si, že táto polarizácia je aj na niečo dobrá. Minimálne pre nás sarkastických. Máme k dispozícii bezodnú studňu inšpirácie. Stand up komici neprídu o zamestnanie a my ostatní, čo to robíme zadarmo sa aspoň dobre pobavíme.

- - Inzercia - -