Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tajomstvo úspešnej instagramovej fotografie

október 28, 2020 - 14:00
Jadrom Instagramu sú, ako všetci vieme, fotografie. Každý užívateľ sa preto snaží zo svojho profilu vyťažiť čo najviac. Prinášame vám teda zopár tajomstiev ako vytvoriť úspešnú #instaphoto.
Foto: 
Motorola

Rozhodujúcim faktorom skvelej fotky je svetlo. Jeho sýtosť a intenzita rozhodne v počte srdiečok pod postom. Tvoja fotografická chvíľka by sa mala primárne sústreďovať na časy po východe a západe slnka. Tento čas je známy ako "golden hour", v preklade zlatá hodina. Fáza slnka spôsobí, že svetlo je mäkšie a pre teba to znamená priam dych berúci záber, bez ohľadu na to, či si robíš selfie alebo fotíš okolie.

Tesne v závese svetla stojí druhý základný prvok a tým je uhol. Najprínosnejší je vtedy, keď zachytávaš celú postavu. Nikdy nestoj objektívu presne čelom. Instagram nie je oddelenie fotenia na cestovný pas. Zvrtni sa o pár stupňov do strany a uvidíš, že to spraví zázrak. Poprípade vysuň jednu nohu jemne dopredu. Budeš pôsobiť chudšie a vyššie.

Iste ste si mohli všimnúť aj trend kedy sa používatelia fotili zdola. Rovnako ide o ťah, kedy chceme pôsobiť vyššie. Samozrejme máme na mysli záber celej postavy, nie len tváre, keďže v takom prípade by sme videli rozkošného psíka Shar-pei.

Pokiaľ sa fotíte posediačky, myslite na to, že nie ste na akcií 6.C alebo v predmaturitnej fáze oznamiek. Kľudne sa uvoľni, nedrž kolená pri sebe a nebuď strnulá. Ak si aj jednu nohu vyložíš, nie je to žiaden problém. Pri najhoršom zamaskuješ nežiadané partie.

Tip redakcie:
Ak túžiš po naozaj skvelých fotografiách, tak určite vyskúšaj novinku Motorola moto g9 plus. Okrem toho, že je v dvoch nádherných farebných prevedeniach - modrej a zlatej, tak poskytuje neuveriteľný výkon, 64 MPx systém kamier,  5000 mAh batériu a 6,8-palcový Max Vision FHD+ displej. K tomu navyše telefón ukrýva vylepšený nočný režim či ultraširokouhlý objektív.

moto_g9_plus_header.jpg

Foto: 
Motorola

- - Inzercia - -