Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

SLOVENKA ROKA 2020: Spoznali sme víťazky prestížnej ankety za rok 2020

september 02, 2020 - 17:29
Historická budova SND bola dejiskom v poradí už dvanásteho ročníka prestížnej čitateľskej ankety SLOVENKA ROKA 2020, ktorú organizuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom. Záštitu nad týmto ročníkom ankety prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.
Foto: 
Ramon Leško

Slovenka roka 2020 – galavečer

Slovenka roka 2020 Aftermovie

Autor: 
Tomáš Hanzlík

Na začiatku slávnostného odovzdávania cien ankety Slovenky roka 2020 moderátori pripomenuli 200. výročie narodenia Andreja Sládkoviča, štúrovského básnika, ktorý bol zakladateľom slovenskej ľúbostnej poézie. Robo Roth, Táňa Pauhofová nám sprítomnili úryvok z jeho excelentného diela Marína. Program večera divákom učaroval aj vďaka jedinečným vystúpeniam herca a pedagóga Juraja Sarvaša, skvelej opernej divy Jolany Fogašovej a záver patril Folklórnemu súboru Podpoľanec.

Počas priameho prenosu si sošku odnieslo dvanásť výnimočných Sloveniek nominovaných v jednotlivých kategóriách, pričom jednej z nich udelila porota i titul Absolútna Slovenka roka. Veľkým prekvapením pre samotné dámy boli dve výnimočné ocenenia  a to mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko. Slávnostným gala večerom nás sprevádzala dvojica moderátorov Roman Bomboš a Vera Wisterová. Spolu s pozvanými, vzácnymi hosťami predstavili prítomným hosťom i televíznym divákom nominantky v deviatich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie, Podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita.

Adeptky na titul Slovenka roka 2020 vyberala nominačná komisia v zložení: Ing. Vladimír Bakeš, prof. Ing. Rudolf Sivák, PhD., prof. RNDr. Jaromír Pastorek, DrSc.Mgr. Jaroslav Rezník, Peter Kováč, Mgr. Mária Miková, RNDr. Tomislav Jurik, Csc., doc. MUDr. Eliška Kubíková PhD., Ing. Mikuláš Milko a Ing. Vladimír Grežo. Nominantky získali prestížne ocenenie na základe výsledkov hlasovania divákov a čitateľov. O titule Absolútna Slovenka roka však rozhodla nominačná komisia hlasovaním.

“Som nesmierne hrdá na všetky tohtoročné nominované Slovenky a zároveň mám veľkú radosť, že sa slávnostný galavečer mohol, aj napriek mimoriadnym opatreniam, uskutočniť. Mohli sme tak celému Slovensku predstaviť výnimočné ženy, ktoré si zaslúžia za svoju prácu a život obdiv,” povedala autorka projektu a generálna riaditeľka STAR production, s.r.o. Ing. Mária Reháková.

Ani tento rok nechýbalo udelenie mimoriadneho ocenenia za celoživotný prínos pre Slovensko výnimočným osobnostiam, ktoré svoju prácu povýšili na zmysel života. Získali ho herečka Zdena Studenková a epidemiologička, ktorá bola v prvej línií, Zuzana Krištúfková. Všetky ocenené dámy získali okrem ocenenia ich pracovného života aj sochu od výtvarníčky Jany Brisudovej či vecné dary od partnerov podujatia.

Slovenka roka 2020 - program

V programe zaznela aj spomienka na Michala Dočolomanského, v podaní Juraja Baču, ale i známe hity Michala Davida, či objav slovenskej hudobnej scény Kristína MihaľováJakubom Šedivým.

V exkluzívnej televíznej premiére sa predstavila aj titulná skladba k filmu Perinbaba a dva svety - Slovenská, ku ktorej text a hudbu napísal Miroslav Žbirka a režisér Juraj Jalubisko pripravil unikátny videoklip.

Záver večera patril pozvánke na Slovenský deň kroja o ktorom nám porozprávala hlavná organizátorka a generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková. Viac na www.denkroja.sk

Slovenka roka 2020 - víťazky

A tu už sú mená ocenených dám, ktoré sa práve od dnešného večera hrdia titulom Slovenka roka 2020:

Titul Mimoriadne ocenenie udeľuje už tradične redakcia týždenníka Slovenka a tento rok ich zaslúžene dostali dve dámy

Zdena Studenková

Cenu odovzdávajú Jaroslav Rezník, generálny riaditeľ RTVS a Juraj Jakubisko, režisér

epidemiologička Zuzana Krištúfková

Cenu odovzdávajú Mária  Miková, šéfredaktorka týždenníka Slovenka a Vladimír Grežo, predseda predstavenstva Bratislava Tourist Board

BIZNIS A MANAŽMENT

Mgr. Zuzana Stanová

Cenu odovzdávajú Ingrid Drozd Janečková, vedúca marketingukomunikácie a PR Mercedes-Benz Slovakia a docentka doktorka Eliška Kubíková, viceprezidentka Top centra podnikateliek Slovenska

KULTÚRA A UMENIE

Kamila Magálová

Cenu odovzdávajú  a Peter Kováč, generálny riaditeľ Slovenského národného divadla

MÉDIA A KOMINIKÁCIA

Mgr. Mária Gallová

Cenu odovzdávajú Tomáš Potůček,  generálny riaditeľ reprodukčnej kliniky ISCARE, a.s. a

Tomáš Vida, zástupca československej kozmetickej značky Dermacol

VEDA A VÝSKUM

Prof. RNDr. Magdaléna Kuželová, CSc.

Cenu odovzdávajú Jaromír Pastorek, prorektor pre vedu a výskum, Slovenská  zdravotnícka univerzita, Bratislava a Roman Dušil generálny riaditeľ francúzskej farmaceutickej spoločnosti PIERRE FABRE pre Českú a Slovenskú republiku.

PODPORA MLADÝCH TALENTOV

Mgr. Eva Majerová

Cenu odovzdávajú Boris Kollár predseda národnej rady SR a Regína Vidová, Managerka pre Zámocký hotel GALICIA NUEVA v Haliči. 

Odovzdanie poukazu CK Hydrotour – Peter Malík, člen predstavenstva  CK Hydrotour s notárkou Tatianou Schweighoferovou.

ZDRAVOTNÍCTVO

Bc. Adela Olšavská

Cenu odovzdávajú RNDr. Tomislav Jurik, CSc. predseda Dozornej rady UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť

ŠPORT

Naďa Bendová

Cenu odovzdávajú Dominika Cibulková a Mgr. Daniela Čaplovičová, členka predstavenstva Hyza, a.s

CHARITA

Ing. Mária Sliacka

Cenu odovzdávajú Jana Chudíková primárka na klinike estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU CLINIC, Martin Ľupták, predseda predstavenstva Slovenskej pošty

VZDELÁVANIE

Mgr. Tatiana Husárová

Cenu odovzdávajú Rudolf Sivák (prorektor pre rozvoj Ekonomickej univerzite v Bratislave) Ing. Vladislav STANKO, MBA, LL.M., majiteľ EUROPEAN INSTITUTE Prague a poslanec mesta Košice

Absolútna Slovenka

Kamila Magálová

Cenu odovzdávajú Mária Reháková, generálna riaditeľka vydavateľstva STAR production, Vladimír Bakeš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group a Andrea Gontkovičová, absolútna Slovenka 2019.

 

A čo je určite dôležité pre jednu z vás milé dámy, výherkyňou exkluzívneho dovolenkového pobytu v Ománe sa stala pani Svítková Liba z Liptovského Mikuláša.

 

- - Inzercia - -