Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Staré mesto získalo pre seniorov ďalšie rúška

apríl 07, 2020 - 11:01
Najvyššou hodnotou je ľudskosť - Mestská časť Bratislava-Staré Mesto získala pre Staromešťanov ďalšie ochranné prostriedky na zamedzenie prenosu koronavírusu.
Foto: 
Ramon Leško

Najvyššou hodnotou je ľudskosť

Ide o dvetisíc rúšok, ktoré mestská časť dostala darom od staromestskej advokátskej kancelárie. Tá ich kúpila od sociálneho podniku Breco, s. r. o. v Nitre, ktorá poskytuje pracovné príležitosti a sprievodnú sociálnu asistenciu ľuďom so sociálnym a zdravotným znevýhodnením. Rúška tam pomáhajú šiť kresťanskí utečenci z Iraku. „Tento dar nám pripomína, že najvyššou hodnotou je ľudskosť. Sme všetci na jednej lodi, pomáhame si navzájom, pretože pandémia zotrela všetky, často domyslené, rozdiely,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová a upresnila, že tieto rúška sú určené pre staromestských seniorov.

Zaujímavosťou je, že na strihanie textilných rúšok sa používa výkonný laser. Občianske združenie Pokoj a dobro v spolupráci s Farským úradom Výčapy-Opatovce pomáha aj starým a chorým ľuďom, ktorí nemajú v obci blízku osobu a cítia sa kvôli zdravotnému stavu ohrození chorobou Covid-19. Obyvatelia môžu využiť pomoc ich dobrovoľníckeho centra pri zabezpečení nákupu, vyzdvihnutí liekov a iných urgentných záležitostí.

Rúška od kresťanských utečencov z Iraku nie sú jediné, ktoré Staré Mesto získalo od dielní, v ktorých pracujú sociálne či inak znevýhodnení občania. Ešte na začiatku epidémie ušila pre mestskú časť päťsto kusov rúšok aj chránená dielňa založená Klubom Donna Rosi. Okrem toho získala mestská časť osemdesiat antibakteriálnych rúšok od Maltézskeho rádu Slovensko, ktoré sú určené na ochranu zamestnancov Seniorcentra Staré Mesto. 

- - Inzercia - -