Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ulice Bratislavy stíchli, na sociálnych sieťach sa mobilizujú umelci

marec 17, 2020 - 10:00
Kým ešte pred pár dňami boli ľudia s rúškami na tvárach skôr výnimkou, dnes je to už presne naopak. Ulice Bratislavy sa vyprázdnili a keď niekoho stretnete, jeho tvár kryje väčšinou rúško alebo aspoň nejaká jeho náhrada. Na druhej strane sa umelci online snažia krátiť čas tým, ktorí trávia čas doma cvičeniami, hádankami, čítaním rozprávok a poézie. Na sociálnych sieťach sa začala šíriť iniciatíva "Som doma."
Foto: 
fb

Každý večer sa prihovára a číta online Bibiana Ondrejková.  Číta naživo o 20:30 a o 21:00 pre dospelých  Len tak zľahka.

Naživo pre deti číta na instagrame aj Zuzana Haasová. Číta o 11:00 z knihy Cirkus Romána.

Aj Kandáčovci zostali doma. Známy zabávač, moderátor a spevák z kapely Kandráčovci pridal na svoj Facebook pesničku, ktorú nahral jednoducho na na mobil. Hudobný sprievod mu robili jeho deti. "Ostaňme doma, ostaňme spolu, sadnime doma k jednému stolu. Neriskuj veľa, neriskuj nič, byť spolu doma, nestojí nič," to je hlavný odkaz príjemnej pesničky.  

Daniel Hevier zriadil stránku Radostná škola s Danielom Hevierom. "Vďaka nadácii  O2 sa budem môcť ešte intenzívnejšie, efektívnejšie a koncepčnejšie venovať svojej misii - zmene nášho školstva zdola a znútra. Z toho vyplýva, že chcem zoskupiť okolo seba všetky naše tvorivé a intelektuálne sily, aby sme spoločnou synergiou čo najviac nabúrali to, čo je skostnatelé a prežité, zotrvačné a mŕtve, a posilnili, motivovali a povzbudili iskrivých, inovatívnych, invenčných a inšpirujúcich pedagógov na všetkých typoch škôl. Jednoducho - aby sa aj naším pričinením stávali naše školy miestom, kam budú radi chodiť deti, dospievajúci i dospelí," píše spisovateľ a scenárista na sociálnej sieti.

Na sociálnych sieťach vznikla aj stránka Zavretá škola, ktorá slúži nielen pre učiteľov, ale aj  pre rodičov. Učitelia prispievajú rôznymi príkladmi, testami, ručnými prácami a  rodičia kladú rôzne otázky. 

Režimu sa prispôsobila aj RTVS, ktorá na trojke každé dooobedie vysiela adaptácie povinnej literatúry. Rovnako aj slovenský rozhlas. 

- - Inzercia - -