Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ružinov spúšťa v pondelok prvú zónu rezidentského parkovania

január 19, 2020 - 11:14
Na najstaršom ružinovskom sídlisku 500 bytov na Nivách v Bratislave začne od budúceho týždňa fungovať prvá zóna rezidentského parkovania, teda s prednostným parkovaním pre miestnych obyvateľov. Mestská časť spustí pilotný projekt v pondelok 20. januára. Od tohto termínu má začať dohliadať na pravidlá parkovania aj mestská polícia. Za parkovaciu kartu sa neplatí. Bude platiť do roku 2021, kedy má začať platiť celomestská parkovacia politika.
Foto: 
glob.sk

Nerezidenti budú môcť parkovať len na záchytnom parkovisku v areáli bývalých technických služieb na Bazovej ulici, resp. bude pre nich vyhradených niekoľko parkovacích miest na Velehradskej ulici, avšak maximálne tri hodiny denne.

Už v pondelok začína v zóne 500 bytov platiť regulované parkovanie, to znamená, že od pondelka od 13. hodiny popoludní do piatka do 11. hodiny tu môžu zaparkovať len tí obyvatelia, ktorí majú parkovaciu kartu rezidenta. To sú tie nálepky, ktoré majú na predných sklách svojich áut. Parkovaciu kartu si môžu obyvatelia Ružinova vybaviť elektronicky alebo v kancelárii prvého kontaktu na miestnom úrade.  

Bližšie informácie k pilotnému projektu má mestská časť zverejnené na svojej webovej stránke, kde miestny úrad odpovedá aj na najčastejšie kladené otázky.

- - Inzercia - -