Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Plesová sezóna 2020 - prehľad plesov v Bratislave

január 03, 2020 - 14:10
Už o pár dní sa po Troch kráľoch rozbieha plesová sezóna 2020, ktorú každoročne otvára Ples v Opere. Ako už býva zvykom plesová sezóna je plná noblesy, luxusu, elegancie a hlavne nádherných šiat z dielní najlepších návrhárov. Plesové róby sú z roka na rok čoraz noblesnejšie a honosnejšie. Prinášame vám prehľad plesov organizovaných v hlavnom meste.
Foto: 
plesvopere

Dobročinný Ples v opere už 20 rokov otvára plesovú sezónu na Slovensku. Dobročinný Ples v opere sa koná vždy v druhú januárovú sobotu a súčasťou úvodného ceremoniálu je od jeho prvého ročníka aj úder na gong, ktorý symbolicky otvára novú plesovú sezónu na Slovensku. Tento rok sa bude 11. januára v historickej budove SND.

Ples Spoločenstva Ladislava Hanusa 2020 sa uskutoční 11. januára 2020 o 19:00 v spoločenskej sále Mladá Garda. Môžete sa tešiť na Tradičnú súťaž o najlepší dezert či nátierku a zaujímavý program. Večerom nás bude sprevádzať moderátor Ján Jay Hudáček a DJ Martin Šajgalík. Vstupn: Dospelí: 30 EUR. Študenti: 23 EUR. Manželia: 55 EUR.

Devana bál sa uskutoční 17. januára o 19.00  v Holiday Inn. Už 4. ročník organizuje Klub slovenských poľovníčok. Vstupné 80 EUR.

Devínskonovoveský farský ples 2020 sa uskutoční po prvýkrát 18. januára o 19.00.  Tešiť sa môžete na živú hudbu, vínko, výborné jedlo, školu tanca, tombolu.

Bál Záhoráku sa uskutoční už po 51-krát v DK Zrkadlový háj 1. februára o 19.00.  Na privítanie a do tanca bude hrať, spievať a tancovať cimbalová muzika súboru Čečinka, až do rána "bíuého" budú hrať skupiny Zajačkovci s Karolom Malým, Malá dychová hudba Rubín zo Skalice  a zlatým klincom programu bude spevák Robo Kazík. Vstupné 35 alebo 40 EUR.

Bratislavský Burlesque Bál 2020 sa uskutoční 1. februára o 19.00 v exkluzívnych priestroch hotela Carlton. Bratislavský Burlesque Bál je charitatívny plesový večer. Tešiť sa môžete na spevácke vystúpenia Celeste Buckingham, Cigánskych Diablov, Martina Haricha a skvelého huslistu Filipa Jančíka. Výťažok bude venovaný nadácii "Deťom s rakovinou."

Medický ples sa uskutoční 1. februára v Incheba Bratislava. Tešiť sa môžete na Jozefa Hollého, Michala Davida, Orchester Gustava Brona a ďalších. Výťažok z plesu poputuje detským pacienotm.

XVI. Gréckokatolícky ples sa uskutoční 1.februára. Finančný výťažok z plesu bude určený na podporu gréckokatolíckej charity v Prešove a na dostavbu gréckokatolíckeho chrámu v Trenčíne.

Casino night ples už  1. februára. Hotel Holiday Inn Bratislava premení na luxusné kasíno, z ktorého sa odchádza až skoro ráno. Pripravte sa na plesovú noc plnú zábavy, skvelého programu a nezabudnuteľných zážitkov. Noblesným plesovým večerom Vás bude sprevádzať slovenský James Bond  – Martin Šmahel. O skvelú hudobnú zábavu sa počas plesu postará známa slovenská kapela Peter Bič Project. Svoje fenomenálne umenie predvedie talentovaný gitarista Dávid Bílek. Vstupné 69 EUR

Fragolino ples 2020 1. ročník ktorým vás prevedie moderátor Richard Vrablec sa uskutoční 1. februára o 19.00 v Istra centrum Bratislava. Návštevníkov čakaá večer  plný hudby v podaní kapely Avenue a ľudovej hudby Andreja Záhorca. O pestrý program sa postará David Bílek a Fly Sui.

Prešporský bál, predtým Bratislavský bál  sa uskutoční  v historickej budove bratislavskej Reduty  8. februára o 20.00.  Slávnostný program je spojený s odovzdávaním Ceny Júliusa Satinského – „Bratislavská čučoriedka“.  Vstupné: Hlavná sála 330 EUR, Divadelná sála 290 EUR, Balkón 230 EUR

Ples Vychodniarov 2020 v hoteli DoubleTre by Hilton sa uskutoční 8. februára o 19.00.  Rokmi overená dobra zábava s Kandračovcami. Moderuje Ondrej Kandráč.

Prvý reprezentačný ples účtovníkov sa uskutoční  8. februára o 18.00 v  v hoteli Saffron. Ples organizuje Združenie účtovnékov Slovenka. O sprievod a zábavu sa postará moderátor Michal Varga. Do tanca bude hrať kapela 4Others. Hudbou do skorých ranných hodín sprevádzať aj  DJ Erik "Dexter" Krivjansky.

Výročný Ples hotela Tatra (90. výročie vzniku hotela), ktorý sa bude konať už tradične v priestoroch hotela 8. februára  o 19.00. Tešiť sa môžete na exkluzívnu 4-chodovú večeru, bohatý hudobný program: súťaž o vecné ceny, fotografovanie a množstvo zábavy. Vstupné 79 EUR. 

Ples Ružinovčanov v hollywoodskom štýle sa bude konať 15. februára 2020 v Dome kultúry Ružinov. Tancovať sa bude na dvoch tanečných parketoch, hlavnou kapelou bude Ludo Kuruc Big Band, na druhom video DJ. Moderátorkou večera bude Katka Ivanková. Návštevníci sa môžu tešiť taktiež na Gatsby Party. Vstupné 40 EUR.

VIP Ples 2020 Podunajské Biskupice - 5. ročník sa uskutoční v Clube Hron 15. februára o 19.00. Známe mená večera budú: La Gioia, Dominika Mirgová a DJ Ďuri. Vstupné 60 EUR.

Dúbravský fašiangový ples sa koná pod záštitou starostu Martina Zaťoviča. Ples bude v štýle "Magický večer". V programe vystúpia: Fly Sue, Starmánia originál, DJ, Klnka, TK Danube. Dom kultúry Dúbravka, 15. februára o 19.00. Vstupné 49 EUR.

Prešporský bál, predtým Bratislavský bál  sa uskutoční  v historickej budove bratislavskej Reduty  8. februára o 20.00.  Slávnostný program je spojený s odovzdávaním Ceny Júliusa Satinského – „Bratislavská čučoriedka“.  Vstupné Hlavná sála 330 EUR, Divadelná sála 290 EUR, Balkón 230 EUR

Reprezentačný ples odpadového hospodárstva a priateľov životného prostedia, ktrý organizujem Asociácia podnikateľov v odpadového hospodárstve  sa uskutoční 17.1.2020 v hoteli DoubleTree by Hilton v príjemne  noblesnej atmosfére. Už tradične je to miesto, kde je možné sa nie len dobre zabaviť, ale aj stretnúť s mnohými známymi a dokonca nadviazať zaujímavé obchodné kontakty. 

Ples Seniorov Bratislavského kraja tak ako obyčajne je venovaný všetkým ľuďom dobrej vôle a chuti sa zabaviť, pre organizované kolektívy i pre individuálne prihlásených. Tento rok 21. februára v Inchebe Expo Aréne. 

Plesy sa v minulosti organizovali predovšetkým ako vhodný spôsob zábavy a zoznamovania sa medzi vyššou a strednou vrstvou. Pôvodne boli tradíciou najmä vo Francúzsku a Anglicku. Dnes sa stali obľúbenou formou zábavy pre mnohých ľudí aj keď trend klasického konceptu plesu postupne zaniká. 

 

 

 

 

- - Inzercia - -