Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bude mať Bratislava ďalší úspešný hokejový klub?

október 24, 2019 - 15:25
Vznikol v roku 2015, minulý rok pôsobil v prvej lige a tento rok predstavil športovej verejnosti ambiciózny plán. Vyhrať prvú ligu a budúci rok postúpiť do najvyššej slovenskej súťaže, Tipsport ligy. HC Bratislava, od tejto sezóny v nových dresoch, s novým názvom Bratislava Capitals, pod manažérskym vedením prezidenta klubu Dušana Pašeka ml. a športového manažéra Júliusa Kovala.
Foto: 

Najpopulárnejším športom na Slovensku je hokej. Aj napriek jeho finančnej náročnosti a nie jednoduchej dostupnosti pre každého, vznikajú na Slovensku nové kluby so smelými plánmi. Takým je aj bratislavský klub HC Bratislava. Vznikol v roku 2015, minulý rok pôsobil v prvej lige a tento rok predstavil športovej verejnosti ambiciózny plán. Vyhrať prvú ligu a budúci rok postúpiť do najvyššej slovenskej súťaže, Tipsport ligy.

HC Bratislava, od tejto sezóny v nových dresoch, s novým názvom Bratislava Capitals, pod manažérskym vedením prezidenta klubu Dušana Pašeka ml. a športového manažéra Júliusa Kovala. Naplniť ambiciózny cieľ, postup do Tipsport ligy, má pomôcť uznávaný trénerský harcovník Peter Oremus s asistentom Michalom Hudecom. Súčasťou realizačného tímu je aj tréner brankárov Roman Mega a kondičný tréner Ján Kovačič. V kádri sa nachádzajú zvučné mená. Brankár Peter Hamerlík, obrancovia Lukáš Bohunický, Karol Sloboda, či útočníci Dávid Buc a Marek Slovák. Klub hráva domáce zápasy na zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Prechod z malého ružinovského zimného štadióna priniesol so sebou aj negatíva. Nízky počet divákov na takú veľkú arénu nevytvorí pravú hokejovú atmosféru. Aj preto sa organizátori snažia ľudí prilákať sprievodným programom počas prestávok, či krasokorčuliarskym vystúpením po skončení zápasu. Kvalita kádra a podávané výkony by však mali byť hlavnou pozvánkou na domáce zápasy. Aj napriek nie ideálnym výkonom hráčov Bratislava Capitals v niektorých doterajších zápasoch, profesionalita hráčov a stanovený cieľ by mali byť hlavným predpokladom podávania stabilných výkonov na vysokej úrovni a tým pádom aj nájdeniu si cesty čoraz väčšieho počtu divákov na zápasy bratislavského klubu. Hokej v Bratislave si to určite zaslúži. Najbližšie je tak možné urobiť už zajtra, 25.10.2019, kedy si o 18.30 hráči Bratislava Capitals zmerajú sily s mužstvom HK Spišská Nová Ves.

- - Inzercia - -