Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mama maturanta: Poradíme vám, ako byť štýlová na stužkovej vášho dieťaťa

október 23, 2019 - 11:25
Blíži sa obdobie, keď mamy končiacich stredoškolákov premýšľajú nad tým, v čom zažiaria na ich stužkovej. Každá matka chce predsa na takejto dlhoočakávanej slávnosti vyzerať skvele.
Foto: 

Poradíme, ako si vybrať nielen šaty, ale tiež doplnky a topánky.

Ako si zvoliť šaty?

Štýl oblečenia určujú spravidla organizátori stužkovej slávnosti. Môžu to byť dlhé spoločenské  šaty a róby rôznych materiálov i farieb, ku ktorým sa hodí prevažne klasický čierny oblek alebo smoking. Na druhej strane to smú byť tiež klasické čierne šaty, ktorými žena nič nepokazí. V prípade jednoduchých šiat platia dve základné pravidlá: striedmosť a nenútená elegancia.

Dámy by nemali mať dekoltované šaty, no ak sa predsa len rozhodnú obliecť si šaty s odhalenými časťami tela, platí, že pokiaľ odhalíme ramená, zahalíme dekolt a naopak. Pre mamy budúcich maturantov sú ideálne decentné šaty v midi dĺžke a v tlmených farbách. Výbornou voľbou sú aj puzdrové šaty. K nim si môžete dovoliť aj výraznejšie šperky i doplnky.

Aká obuv je najvhodnejšia?

Prvou zásadou pri výbere topánok je ich pohodlnosť. Musia sedieť ako uliate, nech bez otlakov vydržíte tancovať celú noc. Druhým faktom je, aby svojou farbou ladili k šatám, dopĺňali spoločenskú kabelku a ďalšie doplnky vášho oblečenia. Nezabúdajte, že podľa klasickej etikety majú mať uzavretú špičku. Lodičky na vysokom opätku aj uzatvorená špička topánok opticky predĺžia nohy a dodajú každej žene na elegancii.

Aký je ten správny šperk?

Samotný outfit dolaďte šperkami, ktoré umocnia celkový dojem. Podľa etikety platí, že ak zvolíte väčší, výraznejší šperk, vyberte maximálne dva druhy šperkov, napríklad objemné náušnice doplňte len jednoduchým prsteňom či náramkom. Štýl podriaďte šatám a ich farebnosti. Jemné šaty potrebujú výrazné šperky. Na stužkovú uprednostnite originálne a pravé šperky, respektíve vkusnú a kvalitnú bižutériu, ktorá bude luxusnou bodkou za inak bezchybným stylingom.

Fotografie: Giuliett.com, Baldinini, Elisabetha Franchi-La Femme, Marc Cain-mclasse.

- - Inzercia - -