Dnes je sobota, 13.august 2022, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Výnimočný ročník Česko-Slovenského večera je úspešne za nami!

október 09, 2019 - 08:00
V uplynulých týždňoch sme vám dávali do pozornosti jedinečný Česko-Slovenský večer, ktorý sa každoročne koná v honosných priestoroch Obecného domu v Prahe. Možno ho označiť za najprestížnejšie podujatie tohtoročnej jesene.
Foto: 

Česko-Slovenský večer 2019

Česko-Slovenský večer 2019

Autor: 
Michal Motúz

ceskoslovensky vecer

Autor: 
Denis Konečný

Česko - Slovenský večer 2019 - Praha

Autor: 
Denis Konečný

Elegancia, ležérnosť, kreativita a najnovšie módne trendy, to sú Bratislavské módne dni, ktoré len pred pár dňami skončili v hlavnom meste.Po maratóne módnych prehliadok jesennej časti Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz sa podujatie počas uplynulého víkendu presunulo na Sliač a následne do hlavného mesta Českej republiky. Bratislavské módne dni sa tak stali súčasťou Česko-Slovenského večera, v rámci ktorého sme si pripomenuli 100. výročie úmrtia M.R. Štefánika.

Úvod večera patril spevu

1-pevaci.jpg

Úvod večera patril spevu
Foto: 
Ramon Leško

V nádherných priestoroch Obecného domu v Prahe sa po 19-tej hodine začali schádzať prví hostia, aby spoločne s nami oslávili tento výnimočný večer. A nielen to. Krásne dámy v róbach, šarmantní páni či nádherná výzdoba Obecného domu. Aj to všetko nasvedčovalo tomu, že nás čaká nezabudnuteľný večer.

Úvod programu patril operným hviezdam Otokarovi Kleinovi a opernej dive Alene Miro, ktorej podanie piesne z opery Rusalka rozcítilo všetkých prítomných v sále.

Večerom nás sprevádzala dvojica moderátorov Jitka Novotná a Roman Bomboš. Tí nám priblížili čo-to z histórie česko-slovenského národa a Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz v daných priestoroch opísali ako ojedinelé podujatie svojho druhu v Čechách i na Slovensku.

Česko-Slovenský večer 2019 - modeátori

Ako prvá predstúpila pred hostí pani Mária Reháková, riaditeľka agentúry Promotion, so svojím slávnostným prejavom. V ňom poďakovala partnerom podujatia za ich pomoc pri samotnej organizácii, priblížila nám život M.R. Štefánika, vyzdvihla jeho prínos pre spoločnosť a rozlúčila sa s nami so slovami: "Zbližovanie národov cez kultúru.Veriť, milovať a pracovať. " Veď presne to bol i zámer včerajšieho podujatia.

Česko-Slovenský večer 2019 - usporiadatelia

"Máme svoje štáty a úžasné privilégium v celej Európe. Sú to štáty, ktoré medzi sebou nikdy nebojovali, no ich občania prelievali spoločnú krv. Máme puto vzájomnosti, ktoré medzi nami vzniklo. M.R. Štefánik by sa určite neurazil, keby videl aj túto módnu prehliadku. Mal rád krásne, dobre oblečené ženy," doplnil ju o pár minút neskôr vo svojom prejave pán Peter Weiss, veľvyslanec SR v Prahe.  

Potom sme si už naplno vychutnali program, ktorý bol aj tento rok mimoriadne pestrý, doplnený o spomienku na najväčšiu legendu česko-slovenskej hudobnej scény, maestra Karla Gotta. Jeho pamiatku sme si uctili nielen poohliadnutím späť na jeho tvorbu a potleskom, ale i vďaka jeho blízkemu priateľovi Felixovi Slováčkovi, ktorý na saxofóne zahral "Kájovu" nádhernú skladbu Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?

Prítomných hostí neminul:

  • Komentovaný videofilm pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti M.R. Štefánika,
  • Videofilm prezentujúci prírodné krásy a pamätihodnosti Slovenska za doprovodu piesne Otokara Kleina a videofilm prezentujúci prírodné krás a pamiatky Čiech za spevu piesne z opery Rusalka v podaní opernej speváčky Aleny Miro,
  • Spomienka na najväčšiu legendu česko-slovenskej hudobnej scény, maestra Karla Gotta, ktorý nás navždy opustil 1.10. 2019 krátko pred polnocou na následky akútnej leukémie,
  • Andrea Verešová, a jej Nadačný fond, v tento večer prevzala hodnotný dar - finančný šek v hodnote 1 000 eur z rúk generálneho riaditeľa francúzskeho farmaceutického koncertu Pierre Fabre, pána Romana Dušila.
  • Nechýbala ani módna prehliadka najväčších hviezd slovenskej a českej módnej scény.

Česko-Slovenský večer 2019 - progam

So svojimi kolekciami sa predviedli: Veronika Hložníková, Poner, Zuzana Haková, Lagarcia, Zarina Šimkovič, Nicollas Berenique, Jana Jurčenko, Tatiana Kovaříková, Adriana Horecká, Radovana Svýbová a Kristína Bánovská – víťazka projektu Nové tváre módnej scény pre tento rok. Nádherné kúsky predvádzali i víťazky súťaží krásy Miss Slovensko a Miss Czech republic.

Všetky nádherné modely  i emotívne zábery z Česko-Slovenského večera nájdete v našej fotogalérii.

Česko-Slovenský večer 2019 - Vanda Pirková

Česko-Slovenský večer 2019 - módna prehliadka

Česko-Slovenský večer 2019

- - Inzercia - -