Dnes je streda, 10.august 2022, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nenechajte si ujsť: X-Men: Dark Phoenix

jún 07, 2019 - 12:00
X- Meni čelia najhroznejšiemu a najsilnejšiemu nepriateľovi z vlastných radov - Jean Grey. Počas vesmírnej záchrannej misie Jean takmer zomrie. Po návrate domov zistí, že neznáma vesmírna sila posilnila jej schopnosti, ale zároveň ostala oveľa menje stabilná. Práve sa zrodil Dark Phoenix.
Foto: 

Keď skupina X-Menov vyrazí na celkom rutinnú záchrannú misiu na obežnú dráhu k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou a operácia prebieha bez problémov. Ale zdanie klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasiahnutá neznámou a smrtiacou vesmírnou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Jean musí zápasiť nielen so svojou novo nabitou a nestabilnou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi.

Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (Jessica Chastain), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily. Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich teraz už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu. X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi.

Svoju postavu a jej osud popisuje Sophie Turner slovami: „Je to ako rozpad rodiny. Akoby Jean prechádzala bojom s duševnou chorobou alebo závislosťou a jej rodina sa s tým musí vyrovnať a popasovať. Vzťah Jean a Scotta, takisto prejde zaťažkávajucou skúškou, aby mohlo prežiť.“

Prístupnosť:      nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 12 rokov

Žáner:                 akčný / dobrodružný / fantasy

Verzia:                anglicky so slovenskými titulkami (2D, IMAX), český dabing (2D a 3D)

Stopáž:               114 min (bude doplnené)

Formát:               2D a 3D DCP, 3D IMAX, zvuk 5.1 a 7.1, ATMOS

Monopol do:      6. 12. 2020

Twentieth Century Fox, USA, 2019

Réžia: Simon Kinberg

Scenár: Simon Kinberg

Kamera: Mauro Fiore

Hudba: Hans Zimmer

Hrajú: Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Jessica Chastain

- - Inzercia - -