Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hokej alebo futbal? Pepa Vojtek v tom má jasno

máj 19, 2019 - 10:00
Známy spevák futbal kedysi aj aktívne hrával, no dnes to už podľa vlastných slov radšej neriskuje. No ako je na tom s hokejom?
Foto: 

Český spevák a populárny rocker Pepa Vojtek fandí futbalu. Líder rockovej kapely Kabát, ktorá sa začiatkom júna predstaví na futbalovom štadióne Tehelné pole, futbal podľa vlastných slov kedysi dokonca aj aktívne hrával. „To boli časy, keď mi to vek ešte dovoľoval, teraz už som skôr pasívny pozorovateľ, futbal sledujem v televízii a pokiaľ mi to čas dovolí, tak aj naživo. Inak som už, popravde, našiel iné využitie svojho voľného času, než šport. Už sa totiž tak trochu obávam, aby mi to telo ten nápor vydržalo, takže som skôr sledovač športov, než aktívny športovec,“ povedal pre agentúru SITA 53-ročný rodák z Teplíc.

S kolegami z kapely si pritom okrem futbalu občas zapnú aj hokej, najmä počas majstrovstiev. „Ja osobne som síce taký vyťažený, že to moc nestíham, no v kapele tie majstrovstvá, samozrejme, sledujeme. Dokonca pozorujeme jedným okom aj Slovákov, pondelňajší zápas Slovensko - Kanada sme letmo počúvali v reštaurácii. Sedeli sme v miestnosti, kde zrovna nebola televízia, ale počuli sme ohlasy slovenských fanúšikov - fandili do dvoch sekúnd pred koncom a potom z ničoho nič zmĺkli...,“ podotkol pobavene Vojtek. „Je to jeden z mála športov, v ktorom sú obe naše republiky celkom úspešné, takže sa to ani nedá nevnímať,“ uzavrel.

Známy hit skupiny Kabát "Šaman":

Kabát-Šaman

- - Inzercia - -