Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nalaďte sa s nami na víkend. Napríklad s touto pesničkou!

január 04, 2019 - 15:00
... pretože práve tá je podľa prieskumov už dlhé roky jednou zo skladieb, ktoré dokážu ľudí najlepšie naladiť na blížiaci sa víkend. Prečo je taká obľúbená?
Foto: 
Shutterstock

Pieseň britskej rockovej skupiny The Cure je rovnako druhým singlom z albumu Wish (1992). Vyhrala cenu MTV Video Music Award v kategórii European Viewer's Choice for Best Music Video v roku 1992. Málokto vie, že pieseň bola pôvodne v pomalšom tempe než na nahrávke. Počas jej tvorby mal Robert Smith obavy, že akordy ukradol. Obvolal preto všetkých svojich priateľov s otázkou, či podobnú skladbu niekedy počuli. Spevák je aj po rokoch presvedčený, že chytľavosť pesničky, absurdnosť či jednoduchý refrén upúta i ľudí, ktorí sa medzi fanúšikov kapely neradia.

Režisérom videoklipu bol Tim Pope. Zobrazuje kapelu v extravagantných kostýmoch a na rozličných pódiách. Kapela hrá tiež s niekoľkými rekvizitami a hercami, ktorí blúdia po scéne, čo zdanlivo vytvára jeden veľký chaos. Skladbu na svoj album Male prespievala i speváčka Natalie Imbruglia. Prezradila, že spočiatku sa reakcií milovníkov skupiny The Cure bála. Podľa nej sú totiž natoľko špecifickí, že sa s prerábkami hitov obľúbenej kapely len tak ľahko neuspokoja. Natalie je však presvedčená, že hudba je predovšetkým o zábave a dnes patrí práve spomínaná skladba k stabilnej súčasti jej koncertných repertoárov.

The Cure - Friday I'm In Love

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -