Dnes je utorok, 04.október 2022, meniny má: František
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Problémy s erekciou? Pomôže vám táto (ne)známa bylinka

september 06, 2018 - 12:07
Ľudia, ktorí s kotvičníkom prišli do kontaktu, nám istotne dajú za pravdu. Táto bylinka je cennejšia než zlato. A v nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, prečo.
Foto: 
Pixabay.com

V kotvičníku sú zastúpené vitamíny C, E, B, vápnik, železo, draslík, vláknina, alkaloidy, fosfor, proteíny, horčík, triesloviny a ďalšie cenné zložky. V čínskej medicíne i v ľudovom liečiteľstve sa bylinka používa od nepamäti. Na jej účinky čoraz častejšie upozorňujú aj lekári. Môže za to celý rad prínosov pre ľudský organizmus. Ak trpíte problémami v sexuálnej oblasti, o to viac.

Prírodný liek na erekciu

Mnohé výskumy potvrdili, že kotvičník blahodarne vplýva na sexuálnu výkonnosť človeka a zvyšuje libido u mužov aj žien. Je prirodzeným spôsobom zvýšenia hladiny testosterónu v tele, vďaka čomu zlepšuje mužský sexuálny výkon. V porovnaní s viagrou má kotvičník oveľa miernejšie účinky na ľudský organizmus.

Pomôže aj s ďalšími

Za liečebný efekt kotvičníka zemného vďačíme najmä vňati, no za pozornosť pochopiteľne stoja i ďalšie časti bylinky. Rovnako totiž prispievajú k celej škále liečivých účinkov. Za všetky spomeňme:

  • Pozitívne vplýva na hormonálnu rovnováhu organizmu
  • Obnovuje vitalitu a chuť do života
  • Znižuje hladinu cholesterolu
  • Upravuje krvný tlak
  • V období menopauzy zmierňuje návaly tepla
  • Odvodňuje organizmus
  • Kotvičník má regeneračné, antiseptické i protizápalové účinky
  • Zmierňuje podráždenosť a reguluje zmeny nálad

Liečivá tinktúra

Tinktúra je azda najúčinnejší variant užívania tejto bylinky. Pripravíte ju naozaj jednoducho. Zalejte 50 gramov kotvičníka 250ml 60 - 80% liehu, ktorý kúpite v lekárni. Nechajte ho minimálne dva týždne odstáť. Počas tohto obdobia tinktúru raz denne pretrepte, kým sa lieh zafarbí do zelena. Potom si stačí naordinovať 15 kvapiek ráno a 15 kvapiek večer.

Užívanie kotvičníka zemného je maximálne bezpečné. Laboratórne testy nepreukázali jeho negatívne účinky na ľudský organizmus. Pre obsah alkaloidov však nie je vhodný pre deti, dojčiace a tehotné ženy. Kotvičník by nemali užívať ani ľudia, ktorých trápia žalúdočné vredy.

- - Inzercia - -