Správa s upozornením

Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.
Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

/ukončené/Súťaž: Vyhrajte nový smartfón Doro 8035 pre seniorov!

august 20, 2018 - 15:08
Švédska spoločnosť Doro, celosvetový líder v kategórii telefónov pre seniorov, predstavuje nový smartfón Doro 8035. Ide o špeciálny smartfón určený pre seniorov, ktorý spája výhody inteligentných telefónov. Ponúka zjednodušené ovládanie telefónu aj hlasom, zvonenie prispôsobené sluchovým obmedzeniam starších ľudí, väčší displej či asistenčné tlačidlo pre prípad núdze. Chceli by ste tento smartfón vyhrať? Čítajte ďalej!
Foto: 

Bežné mobily potrebám seniorov nevyhovujú, majú príliš jemný displej a ťažko čitateľné malé znaky. Majú komplikované funkcie, ktoré sa im zle ovládajú. Doro 8035 seniorom prispôsobuje ergonómiu a funkcie na mieru. Telefón ponúka všetky výhody smartfónu bez zložitého ovládania. Má intuitívne ovládanie, ktoré navyše ukladá informácie o najčastejšie používaných funkciách.

Telefón Doro 8035 má tiež zabudované špeciálne asistenčné tlačidlo pre prípad núdze. Do SOS tlačidla si môže majiteľ telefónu nahrať až päť kontaktov svojich najbližších či lekára, na ktoré telefón pri stlačení SOS tlačidla volá. Ak prvý kontakt v poradí hovor neprijme, telefón automaticky vytočí nasledujúce telefónne číslo, až pokiaľ sa nedovolá pomoci. Mobily zároveň rozošlú kontaktom SMS správy a GPS súradnice aktuálneho miesta, kde sa senior nachádza.

Pri vyzváňaní aj prenose hovoru Doro 8035 nevyužíva bežné frekvencie, ktoré seniori nepočujú, čo je bežné pri väčšine výrobcov mobilných telefónov, ale, naopak, frekvencie pre nich dobre počuteľné. Telefón ponúka tiež efektívne potlačenie rušivého okolitého hluku či priamu kompatibilitu s načúvacími prístrojmi. Práve tá nie je pri telefónoch vždy samozrejmosťou.

Doro 8035 sa predáva s nabíjacím dokom, do ktorého si môže majiteľ telefón odkladať. Táto praktická pomôcka seniorom uľahčí dobíjanie telefónu, pretože pripojenie nabíjacieho kábla môže byť pre osoby so zrakovým aj hmatovým postihnutím náročné. Navyše vždy nájdu telefón na rovnakom mieste.

Súčasťou telefónu je aj aplikácia My Doro Manager, ktorá umožňuje dôveryhodným ľuďom, ktorí od seniora dostanú prístup, ovládať telefón na diaľku. Napríklad vnuk tak môže pomôcť babičke alebo dedkovi, keď „ten telefón zase nefunguje“. Pomocou tejto služby je možné upraviť jas displeja, zvuky, nastavenie čísiel rýchlej voľby alebo tlačidlo pre asistenciu a pod. Aplikácia tiež ponúka jednoduchý spôsob, ako preniesť dáta do nového telefónu, zálohovať a zdieľať fotografie či videá, a zároveň pomôže nájsť aj stratený telefón.

Telefón funguje na systéme Android 7.1.

Doro 8035 je v ponuke v predajniach O2, Nay a u predajcu alza.sk. Viac informácií o produkte nájdete na www.doro.cz.

Vyhrajte najnovší smartfón pre seniorov od značky DORO!

Ak chcete potešiť svojich rodičov najnovším smartfónom Doro 8035, ktorý je šitý na mieru pre seniorov, zapojte sa do našej súťaže. Odpovedzte správne na otázku, vyplňte formulár do 31. augusta 2018 a tento parádny smartfón môže byť práve váš!

Výhercom súťaže sa stáva:

Viera Dvoranová/ NMnV

 

- - Inzercia - -