Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Krstili knihu o Radvanskom jarmoku

september 11, 2017 - 11:55
Radvanský jarmok, ktorého tradícia sa tiahne dejinami už 360 rokov, oslávil toto svoje výročie naozaj veľkolepo. V reprezentačných priestoroch Cikkerovej siene historickej Radnice sa v prvý jarmočný deň uskutočnil krst knihy autorov Vladimíra Sklenku a Jána Kollára „Radvanský jarmok – história a tradícia“.
Foto: 
Ramon Leško

Krstnými otcami sa stali primátor mesta Ján Nosko a vzácny hosť - potomok slávneho rodu Radvanských, barón Anton Radvanský, ktorý kvôli tejto udalosti pricestoval do mesta pod Urpínom z Paríža aj so svojou rodinou - manželkou Karine de Rohan-Chabot a dvoma deťmi Margitou a Ladislavom. 

Pri tejto príležitosti povedal: „Som veľmi rád, že som sa mohol zúčastniť na tejto akcii a keď vidím ten veľký záujem, myslím, že to je už moja povinnosť a budem sa jarmoku zúčastňovať pravidelne.“ Vzácnu knihu pokrstili pravým perníkovým korením, keďže k správnemu jarmoku oddávna patria sladké a voňavé perníky.

V hľadisku počas krstu sedeli tiež primátori družobných maďarských miest Dabas a Salgótarján, spolu s bývalými primátormi Banskej Bystrice  Stanislavom MikomJánom Králikom a Ivanom Saktorom.

krst010.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Krstní otcovia knihy barón Anton Radvanský a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko

- - Inzercia - -