Dnes je streda, 10.august 2022, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

/ukončené/ Súťaž: Vyhrajte vstupenky na MEASHU BRUEGGERGOSMAN

august 18, 2017 - 15:33
Kanadská sopranistka Measha Brueggergosman patrí k svetovej opernej špičke, ale okrem opery sa primárne venuje najmä piesňovému repertoáru a koncertnému spevu. Vo svojej rodnej Kanade je považovaná za ambasádorku klasickej hudby, ktorá narúša stereotypy opernej divy vo všetkých smeroch.
Foto: 
Viva Musica!

Jej prvá nahrávka pre Deutsche Grammophone Surprise s piesňami W. Bolcoma, A. Schoenberga a E. Satieho je považovaná za jeden z najvýraznejších debutov. Ďalšia nahrávka, Night and Dreams, získala hneď niekoľko významných ocenení a za nahrávku Wagnerových Wesendonck Lieder v sprievode The Cleveland Orchestra pod taktovkou Franza Welsera-Mösta bola Measha Brueggergosman nominovaná na cenu Grammy.

Ako sólistka spolupracovala aj na nahrávke diela Williama Bolcoma Songs of Innocence and Experience, ktorá v roku 2005 získala hneď tri ocenenia Grammy, o. i. aj v kategórii „Najlepší klasický album“. Measha Brueggergosman spolupracovala s Boston Symphony Orchestra, New York Philharmonic Orchestra, Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra a ď., a pod taktovkou takých dirigentských osobností ako D. Barenboim, Sir A. Davis, G. Dudamel, D. Harding či F. Welser-Möst. Venuje sa tiež aktivitám v oblasti hudobného vzdelávania, získavania nového publika pre klasickú hudbu a je zároveň ambasádorkou niekoľkých medzinárodných nadácií.

V rámci koncertu na festivale Viva Musica! uvedie Wagnerove Wesendonck Lieder v sprievode Orchestra Viva Musica! a v druhej polovici výber zo spirituálov v úprave pre symfonický orchester z jej najnovšieho albumu Songs of Freedom.

KONCERT sa uskutoční 25. augusta 2017, t.j. v piatok o 19:00 hod. v budove Slovenského národného divadla (nová budova)

SÚŤAŽ: 

Viva Musica už niekoľko rokov organizuje medzinárodný letný festival. Koľký ročník oslavuje tento rok? Správnu odpoveď spolu s kontaktnými údajmi uveďte v priloženom formulári a možno to budete práve vy, na koho sa usmeje šťastie. Výhercov dvoch vstupeniek vyžrebujeme budúcu stredu, 23.08. 2017! 

Výherca: 

Daniela KlinčokováBratislava

- - Inzercia - -