Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

KANGMIN JUSTIN KIM: kontratenorista, ktorého musíte vidieť a predovšetkým počuť!

február 23, 2017 - 09:00
Rodák z Južnej Kórey, ktorý však prevažnú časť života strávil v americkom Chicagu. Študoval spev, operu a hudobné divadlo na univerzite v Evastone, ale aj v Londýne na Royal Academy of Music. Jeho repertoár je bohatý a pravidelne vystupuje na popredných scénach v Európe, Ázii či v USA. Bratislavskému publiku sa predstaví ako jedna z hlavných postáv vo Vivaldiho opere Arsilda.
Foto: 

Kto je to kontratenorista?

Pozoruhodný úkaz. Muž, spevák, ktorý disponuje ženským hlasovým rozsahom. To znamená, že dokáže spievať tak vysoko ako koloratúrne mezzosoprány či dokonca soprány. Kontratenoristi sú v súčasnosti veľmi vyhľadávanými spevákmi a ich pozoruhodné hlasy sa tešia mimoriadnej obľube a záujem o nich stále stúpa. 

Tomuto mladému mužovi nie je cudzí ani zmysel pre humor. Kangmin Justin Kim s veľkou obľubou paroduje skvelú koloratúrnu mezzosopranistku Ceciliu Bartoli.

Pri tejto príležitosti používa krásny pseudonym Kimchilia Bartoli:

Kimchilia Bartoli - "Agitata da due venti" [Cecilia Bartoli parody]

Autor: 
Youtube

Koho to mladý Kangmin Justin Kim vlastne paroduje?

Cecilia Bartoli Rossiniho Riedi al soglio!

Od posledného uvedenia barokovej opery v Slovenskom národnom divadle uplynulo už trinásť rokov. Premiéra novej inscenácie opery Arsilda od barokového génia Antonia Vivaldiho je projektom mimoriadneho významu. Slovenské národné divadlo na ňom spolupracuje s viacerými zahraničnými divadlami, ako napríklad s Grand Théâtre de Luxembourg, s Opéra Royal de Versailles, Opéra de Lille a Théâtre de Caen a s festivalom Dni starej hudby. Arsilda bude uvedená ako jeho súčasť v mimoriadnom termíne. Arsilda je zároveň prvým scénickým predvedením barokového hudobno-dramatického diela so špeciálnym orchestrom hrajúcim na replikách starých hudobných nástrojov na Slovensku. Sólisti sú poväčšine medzinárodne renomovanými odborníkmi na interpretáciu starej hudby. Výnimočnosť dodáva projektu i skutočnosť, že ide o novodobú svetovú divadelnú premiéru majstrovskej Vivaldiho opery, ponúkajúcu dielo navyše v jej pôvodnej, nikdy neuvedenej podobe. Po druhej premiére titul vyráža na turné po Európe a do Opery SND sa vráti o dva roky.

 

 

- - Inzercia - -