Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chcete mať žiarivo biely úsmev? 5 rád ako na to

september 22, 2016 - 09:59
Úsmev dokáže pri komunikácii divy – a napriek tomu sa mu mnohí vyhýbajú, pretože sa hanbia za svoje nedokonalé zuby. Presne tak – nič nerozžiari úsmev ako čisté a biele zuby. Žiarivý úsmev pritom docielite celkom jednoducho, stačí len trochu odhodlania. Radí Jacquie Carter, konzultantka spoločnosti Herbalife na kozmetiku a starostlivosť o pleť
Foto: 
Shutterstock

Počúvajte svojho zubára

Zuby si umývajte aspoň dvakrát denne, presne tak, ako odporúčajú mnohí zubári. Ak k tomu raz denne použijete aj zubnú niť, zuby a medzizubné priestory budú zdravé a čisté.

Pozor na nápoje

Ak nápoj zanechá škvrnu na bielom tričku, znamená to, že zanechá škvrny aj na vašich zuboch. Týka sa to najmä čaju, kávy, červeného vína, tmavých sladených nápojov a ovocných džúsov. Nemusíte sa všetkých týchto nápojov vzdať úplne, stačí ak ich pitie obmedzíte, čím udržíte svoje zuby dlhšie biele. 

Cigarety preč

Fajčenie okrem vážnych zdravotných dôsledkov spôsobuje aj nepekné sfarbenie zubov. Za hnedé škvrny na zuboch môžu najmä nikotín a decht, ktoré sú v cigaretách obsiahnuté. Fajčiari majú okrem toho menej slín, zuby sa im teda o to menej prirodzene čistia. 

Po jedle vypláchnuť

Pokojne si dajte čučoriedky a cviklu... ale potom si ústa vypláchnite vodou. Tmavo sfarbené ovocie a zelenina obsahujú kopu vitamínov, ale môžu tiež na zuboch zanechať fľaky.

Nie je rúž ako rúž

Tip výlučne pre dámy – žiarivo biele zuby sa dajú dosiahnuť aj výberom správneho odtieňa rúžu. Skúste odtieň s modrými podtónmi, ktoré zneutralizujú žlté sfarbenie zubov. Modrý podtón majú napríklad sýtočervené odtiene, neutrálne ,nahé´ odtiene, alebo niektoré ružové. Vyhnite sa oranžovým odtieňom alebo červeným rúžom s teplými podtónmi – tie škvrny na zuboch skôr zdôraznia. 

 

 

- - Inzercia - -