Dnes je streda, 10.august 2022, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Koniec týždňa v regióne ponúkne hudbu, šport aj víno

júl 30, 2016 - 10:12
Koniec týždňa v bratislavskom regióne spestrí hudba, šport aj víno. Ako agentúru SITA informovala Petra Kotúčková z oddelenia PR a komunikácie regiónu Bratislava, ľudia sa môžu tešiť na hudbu v podaní francúzskeho čembalistu Jean Rondeau a orgánového virtuóza Fabrice Pitriota, festivaly Fun Rádio Dohoda a Senecký vínny festival či cyklistický maratón Škoda Stupava Trophy.
Foto: 
ttstudio

V rámci festivalu Viva Musica! zavíta po prvý raz na Slovensko francúzsky čembalista Jean Rondeau. V bratislavskom Dóme svätého Martina vystúpi dnes o 20:00 a zahrá čembalové koncerty Johanna Sebastiana Bacha a jeho synov. Klasická hudba zaznie aj v Modre v sobotu 30. júla o 19:00. V rámci tretieho ročníka medzinárodného orgánového festivalu vo farskom kostole Svätého Štefana Kráľa vystúpi francúzsky virtuóz Fabrice Pitriot. 

V Malackách v sobotu 30. júla odštartuje festival Fun Rádio Dohoda. Na podujatí si návštevníci budú môcť vypočuť populárnu hudbu v podaní slovenských kapiel a spevákov Polemic, Kmeťoband, Fragile, Adam Ďurica či Richard Müller. 

V Senci letnú atmosféru spestrí Senecký vínny festival. Oddnes do 6. augusta sa v prostredí Slnečných jazier stretnú výrobcovia vín zo Slovenska, Moravy, Maďarska a Talianska. 

V Stupave sa pre športovcov uskutoční v sobotu 30. júla stupavský maratón. Škoda Stupava Trophy, jeden z najpopulárnejších maratónov horských bicyklov na Slovensku, je súčasťou série Škoda Bike Open Tour. 

- - Inzercia - -