Dnes je nedeľa, 14.august 2022, meniny má: Mojmír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spievankovo sa predstaví na Viva Musica festivale

máj 22, 2016 - 08:29
Veľkolepé hudobno-divadelné predstavenie pre celú rodinu bude mať premiéru na Viva Musica! festivale, 15. júla v bratislavskom Istropolise.
Foto: 

Spievankovo je unikát v detskej tvorbe a spracovanie detských pesničiek s profesionálnym 40 členným symfonickým orchestrom a 5-člennou kapelou je jedinečné a ponúka špičkovú svetovú kvalitu. Tvorba Spievankova s autorským a aranžérskym pričinením Stana Palúcha (Pacora trio) posúva hranice detskej pesničky aj do oblasti hudobného vzdelávania. 

Dvojica hudobníkov Mária Podhradská a Richard Čanaky už viac ako 13 rokov aktívne tvoria pre deti. Doteraz vydali 24 titulov a pravidelne vypredávajú koncetné sály. Na svojom konte majú už dve ocenenia SOZA za najpredávanejší nosič slovenských autorov a ocenenie TOP audiovizuálny titul 2014 (Panta Rhei awards).

 Tohtoročný festival Viva Musica! obohatia predstavením na motívy úspešného filmu Spievankovo 5 - O povolaniach. Nové dobrodružstvo Spievanky a Zahrajka sa odohráva v zázračnej krajine Spievankovo, kde odvšadiaľ znie hudba a každá činnosť je sprevádzaná spevom. Zahrajko bude mať narodeniny. Spievanka sa rozhodne, že si na pomoc s prípravou oslavy zavolá kamarátov zo sveta detí. Rozhodnú sa, že okrem samotnej oslavy by chceli Zahrajkovi vlastnoručne vyrobiť darčeky. V tom im pomôžu obyvatelia Spievankova - zvieratká, ktoré predstavujú rôzne povolania. Deti sa od nich naučia nové veci pomocou tématických pesničiek. Pritom zažijú kopec zábavy a nečakaných dobrodružstiev, ktoré ich povedú krížom cez Spievankovo. A keďže príprava oslavy ako aj výroba darčekov musia zostať v tajnosti, prináša to do príbehu veľa humorných situácií. Kvalitná hudba v podaní Symfonického orchestra Viva Musica! a 5-člennej kapely „Zajkoband“, známi herci a vynovený scenár sú garanciou výnimočného kultúrneho zážitku pre celú rodinu.

 

Doposiaľ zverejnený program Viva Musica! festivalu 2016:

 8.7., Veľký evanjelický kostol – MISCHA MAISKY

22.7., Slovenské národné divadlo (nová budova) – EDITA GRUBEROVÁ

29.7., Dóm Sv. Martina – JEAN RONDEAU: BACH CONCERTOS

5.8., Ateliér Babylon - PaGAGnini

12.8., Veľký evanjelický kostol – RICHARD GALLIANO SEXTET

19.8., Veľký evanjelický kostol – KRONOS QUARTET

 Viac info na www.vivamusica.sk alebo https://www.facebook.com/vivamusicafestival.

- - Inzercia - -